بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
استند چوبی رومیزی  مدیریتی ارسال فوری

استند چوبی رومیزی مدیریتی

  • 252,000 تومان
دکوری چوبی دست ساز طرح سنجاب  قرمز	 			ارسال رایگان

دکوری چوبی دست ساز طرح سنجاب قرمز

  • 880,000 تومان
دکوری چوبی دست ساز طرح شیر  بیشه 	 			ارسال رایگان

دکوری چوبی دست ساز طرح شیر بیشه

  • 8,800,000 تومان
دکوری چوبی دست ساز طرح مانتا	 			ارسال رایگان

دکوری چوبی دست ساز طرح مانتا

  • 18,000,000 تومان

محصولات چوبی

محصولات چوبی نمادی هستند جاودان از قلب طبیعت که همراه با ماهرانه‌ترین تکنیک‌ها در ساخت، لقب جاودانه‌ترین آثار صنایع دستی را به خود گرفته‌اند. محصولات چوبی دارای ریزه کاری‌های فراوانی هستند که این عامل و عواملی مثل دقت بسیار زیاد در ساخت باعث شده‌اند تا محصولات چوبی از دیگر محصولات صنایع دستی پیشی بگیرند و به بالاترین درجه از محبوبیت برسند. البته که نباید فراموش کرد که فی ذاته خود طبیعت چوب به صورتی است که پر از رگه‌ها و اشکال طبیعی بدون دخالت است و دقیقاً مثل اثر انگشت فقط یک عدد از هرکدام وجود دارد. هیچ‌گاه نمی‌توانیم دو محصول چوبی را بیایم که از لحاظ رنگ و رگ و ریشه‌هایی که دارند با هم یکسان باشند. این خاص و تک بودن، محصولات چوبی را در مرتبه عالی هنری قرار داده است.

چرا باید محصولات چوبی را انتخاب کنیم؟

ساختار کلی محصولات چوبی باعث شده است تا منطق مستحکمی پشت انتخاب دست سازه‌های چوبی قرار بگیرد. مهمترین نکته‌ای که در انتخاب محصولات چوبی وجود دارد این است که ساختار کالاهای چوبی به هیچ وجه منحصر به یک سبک چیدمان خاص نمی‌باشند و این عامل موجب شده تا محصولات چوبی برای سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف خوشایند به نظر برسد. عاملی مهمتر که تقریباً در اکثر دکورها شاهد هستیم این است که چوب همیشه ابهت ایجاد می‌کند و برای محیط بهترین شخصیت را می‌سازد. این شخصیت سازی برای محیط باعث می‌شود تا فضا از روح بیشتری بهره ببرد و خاص‌تر به نظر برسد.

تنوع در محصولات چوبی

چوب از همان ابتدا یکی از مهمترین عناصر تأثیرگذار بر زندگی انسان بوده است. آدم‌ها از زمانی که راز زندگی را آموختند به ساخت یکسری از وسایل خاص برای اینکه بتوانند بسیاری از کارها را پیش ببرند نیاز داشتند که استفاده از چوب باعث شد تا آن نیازها به طور کلی بر طرف شوند. زمینه هنرهای چوبی به اندازه‌ای گسترده است که از کوچکترین تا بزرگترین اجسام را شامل می‌شود. یکی از عوامل دیگر که به محصولات چوبی تنوع بسیار زیادی بخشیده است سبک‌های استفاده شده در ساخت و تزئین لوازم چوبی است سبک‌هایی مثل معرق، خراطی، منبت، حجم سازی و ... که هرکدام از این سبک‌های نام برده شده دارای یکسری ویژگی‌هایی خاص و منحصر به فرد خود هستند.

در هنگام خرید محصولات چوبی باید به چه مواردی دقت کرد؟

در این سال‌ها با افزایش قیمت مواد اولیه محصولات چوبی، دقت برای انتخاب بیش از پیش شده است و طبیعی است که برای انتخاب درست یک محصول نیاز به اطلاعاتی داشته باشیم که ما را برای پیدا کردن گزینه مناسب راهنمایی می‌کند. در محصولات چوبی بیشتر از تمام محصولات دیگر جنس پایه اصلی محصول مهمترین نکته را در می‌گیرد. اینکه جنس محصول چوبی از چه درختی است خود به تنهایی سؤالی است که جواب آن نه تنها بر کیفیت بلکه بر ارزش آن محصول هم تأثیر به سزایی می‌گذارد. مورد دوم این است که به خوبی به نوع برش‌ها و موادی مثل چسب استفاده شده و موم‌هایی که کالا را ضد آب می‌کنند دقت کنیم چراکه این موارد کمک بسیار زیادی به استحکام و دوتم محصولات می‌کند.

آخرین نکته سبک‌های استفاده شده در نوع ساخت و تزئین محصولات چوبی است که این نکته به تنهایی هم کمک می‌کند از نظر ارزشی انتخاب درست داشته باشیم و هم از لحاظ تأثیری که محصول بر روح و احساسات ما می‌گذارد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید