بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
گلدان صراحی فیروزه ارسال رایگان

گلدان صراحی فیروزه

 • 1,460,000 تومان
شکلات خوری فیروزه کوبی مدل پرنده ارسال رایگان

شکلات خوری فیروزه کوبی مدل پرنده

 • 2,440,000 تومان

جعبه گرد فیروزه

 • 270,000 تومان
پارچ شلغمی ارسال رایگان

پارچ شلغمی

 • 2,040,000 تومان
سنگاب فیروزه کوب ارسال رایگان

سنگاب فیروزه کوب

 • 1,170,000 تومان
شیرینی خوری فیروزه ارسال رایگان

شیرینی خوری فیروزه

  ناموجود
تنگ فیروزه کوبی مدل گیلاسی ارسال رایگان

تنگ فیروزه کوبی مدل گیلاسی

  ناموجود

قندان فیروزه

  ناموجود

سنگاب فیروزه

  ناموجود
بشقاب شبکه بری فیروزه ارسال رایگان

بشقاب شبکه بری فیروزه

  ناموجود

محصولات فیروزه

محصولات فیروزه اقیانوسی هستند بی‌انتها که دلبرانه قلب هر مخاطب را هدف می‌گیرند. به این علت به این هنر اقیانوس می‌گوییم که هنر فیروزه کوبی متشکل است از سنگ‌های فیروزه ریز و درشت در دل یک جسم فلزی دیگر که با زیبایی منحصر به فردی که دارد به راحتی تمام تعاریفی که تا امروز در مورد لغت خاص و شگفت انگیز شده است را عوض می‌کند. فیروزه کوبی از ارزشمندترین هنرهای موجود در صنایع دستی به حساب میاید چراکه علاوه بر استفاده سنگ قیمتی فیروزه بر روی سطح مسی ظروف چیدمان خود آن سنگ‌ها و یک اندازه کردنشان نیز هنری است که به تنهایی تخصصی برتر می‌خواهد که باید استاد هنرمند از آگاهی زیادی برای خلق این محصولات برخوردار باشد.

محصولات فیروزه کوبی چیست؟

برای آنکه به مفهموم هنر محصولات فیروزه پی ببریم باید به دو عامل مهم در ساخت آن واقف باشیم. فیروزه کوبی معمولاً بر روی ظروفی از جنس فلز انجام می‌شود و فلزی که امروزه برای ساخت ظروف پایه به کار می‌رود فلز مس هست. پس از اینکه هنرمند ظرف مورد نظر را قالب‌گیری می‌کند آن را در کوره می‌گذارد و شکل می‌دهد. پس از آماده شدن و به تثبیت رسیدن، ظرف آماده است تا روی آن هنر فیروزه کاری انجام بگیرد. انجام هنر فیروزه کوبی بر روی ظروف به این شکل است که هنرمند یک قسمت انتخاب شده در دور تا دور ظرف را با سنگ ارزشمند فیروزه پوشش می‌دهد، سپس برای یکسان شدن سطح سنگ‌ها کنار هم آن روی آن‌ها را تراش می‌دهد تا یک شکل و یک اندازه شوند. قسمت پایانی کار که باعث می‌شود عمر طولانی به محصول بدهد اضافه کرد لعاب به سطح فیروزه‌ای است که این لعاب هم عمر محصول را افزایش می‌دهد و هم اینکه جلوه‌ای براق به آن می‌دهد.

هنگام خرید محصولات فیروزه کوبی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای تهیه محصولات فیروزه که هم از لحاظ هنری و هم از لحاظ قیمتی از ارزش بالایی برخوردار هستند بهتر است نکاتی را به یاد داشته باشیم تا بتوانیم انتخابی درست و مطمئن را انجام دهیم. شاید ابتدایی‌ترین موردی که هنگام خرید محصولات فیروزه کوبی باید به آن توجه داشت سطح کیفیت سنگ‌های فیروزه‌ای است که در آن به کار رفته است، چراکه فیروزه هم مانند تمام سنگ‌های دیگر از کیفیت‌های گوناگونی برخوردار است و این تنوع کیفیت کمی کار را برای انتخاب سخت می‌کند. علاوه بر کیفیت سنگ فیروزه نکته‌ای که مکمل این موضوع است کیفیت سطح قسمتی است که روی آن فیروزه کوبی انجام شده است. سطح در فیروزه کوبی باید کاملاً صاف و صیقلی باشد و یکدست بودن خود را به نمایش بگذارد.

در هنر چیدمان سنگ‌ها بسیار مهم است که هنرمند خالق چگونه سنگ‌ها را کنار هم چیده و چه میزان فاصله بین سنگ‌های فیروزه ایجاد کرده چراکه این موضوع در ارزش و کیفیت محصولات بسیار حائز اهمیت است. به خاطر داشته باشید در محصولات فیروزه کوبی شده هر چه فاصله بین سنگ‌ها کمتر باشد محصول از ارزش بالاتری برخوردار است.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید