بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

زیورآلات نقره

زیورآلات نقره از گران‌بهاترین محصولاتی هستند که شبیه ماه با رنگی زیبا در میان هر چیزی که در آسمان وجود دارند خودشان را به خوبی نشان می‌دهند. این محصولات ارزشمند شبیه دیگر فلزات گران‌بها مثل طلا، پلاتین و مس دارای بها و ارزش به خصوصی هستند که هم خود مواد اولیه آن‌ها و هم هنری که در ساخت آن‌ها به کار می‌رود ارزشی برای این محصولات زینتی تعیین می‌کنند. نقره علاوه بر اینکه خیلی ارزشمند است بسیار کاربردی است و حتی مصارف درمانی و بهداشتی نیز دارد. هرچه از این محصول بگوییم کم گفتیم اما چیز دیگری که می‌ماند که آن را هنوز توضیح نداده‌ایم این است که نقره بسیار خوب شکل می‌پذیرد و بستری را آماده می‌کند تا انواع و اقسام هنرها و تکنیک‌های رو آن‌ها پیاده شود. این نوع از زیورآلات را نباید دست کم گرفت.

چگونه زیورآلات نقره اصل را از زیورآلات نقره بدل تشخیص دهیم؟

امروزه که تنوع محصولات نقره سر به فلک کشیده است و شاهد فراوانی این محصولات در طرح‌ها و تلفیق‌های هنری مختلف در بازار هستیم بهترین روش برای اینکه بتوانیم انتخابی درست داشته باشیم این است که از آگاهی درستی از این محصولات به دست بیاوریم تا انتخابی درست و ماندگار را در دست داشته باشیم مخصوصاً در این برهه که متأسفانه افرادی سودجو دست به کار شده‌اند تا با فروش و عرضه محصولات نقره تقلبی به کسب درآمد برسند. راه‌هایی که می‌توانیم محصول اصلی از تقلبی را تشخیص دهیم بهترین مورد برای رسیدن به آگاهی هستند. یکی از مواردی که شاهد آن هستیم و افراد برای تعیین اصل یا فرع بودن از آن استفاده می‌کنند استفاده از آهنرباست. اگر آهنربا به محصول بچسبد و به راحتی جدا نشود نشان دهنده این است که آن نقره تقلبی است.

ابتدایی‌ترین چیزی که شما را می‌تواند کمک کند تا تفاوت بین زیورآلات اصل و فرع را تشخصی دهید دقت به وزنی است که روی فلز حک شده است. در زیورآلات نقره یکسر علائم و وزن در قسمت اصلی محصولات نوشته می‌شود که جزئیات محصول را نشان می‌دهد و عددهایی که مشاهده می‌کنیم تعیین کنند عیاری هستند که در ساخت محصول استفاده شده. مثلاً اعدادی مثل 800،900،925 که کارشان تعیین عیار محصول زینتی نقره است. دومین موردی که می‌تواند ما را در تشخیص محصول مرغوب راهنمایی کند تشخیص وزن است این کار به راحتی انجام می‌گیرد و کافیست محصول نقره‌ای که تازه خریداری کردید را با دیگر محصولات نقره که در گذشته داشتید مقایسه کنید. این مورد می‌تواند کمک کننده خوبی باشد چراکه وزن این فلز از فلزاتی مثل سرب، قلع، برنج و ... بیشتر است.

چرا از زیورآلات نقره استفاده کنیم؟

زیورآلات نقره همپای خوبی هستند در رقابت با طلایی که این روزها قیمتی نجومی پیدا کرده است. محصولات نقره از ارزش بسیار زیادی برخوردارند چراکه علاوه بر ارزش خود نقره امروزه جایگزین خوبی برای فلز طلا شده‌اند. فلز نقره خواص بسیار زیادی دارد که باعث می‌شود خرید این محصولات منطقی به نظر برسد. نقره از درخشندگی بسیار بالایی برخوردار است و این نوری که از خود انعکاس می‌دهد جلب توجه بسیار زیادی را همراه خود به وجود می‌آورد. دلیل دیگری که برای استفاده از زیورآلات نقره می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که این محصولات کمتر از فلزات دیگر برای پوست ایجاد حساسیت می‌کنند و با پوست زاویه ضدی ندارند.

با نقره می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید نقره هیچ‌گاه کم ارزش نمی‌شود و بعد از طلا و شمش بهترین راه برای سرمایه‌گذاری نقره است. علاوه بر ارزش وجودی که نقره دارد تکنیک‌هایی که در ساخت زیورآلات نقره به کار رفته‌اند آن را ارزشمند کرده‌اند. چه در تکنیک‌های طراحی و اشکال مختلف و چه در تکنیک‌های تزئینی لایه رویی آن مثل سیاه قلم روی مس شاهد اضافه شدن ارزشی بی‌نظیر به این محصولات هستیم. یک دلیل دیگر هم که در آخر باقی می‌ماند و بهتر است به آن اشاره کنیم این است که برای ساخت زیورآلات تلفیقی فلز نقره بسیار مناسب است مثلاً در ساخت انگشترها یا گردنبندهایی که می‌خواهیم با استفاده از یک سنگ خاص آن را نمایش دهیم فلز نقره بهترین ترکیب است که می‌توانیم آن را مدنظر داشته باشیم.

چگونه از زیورآلات نقره نگهداری کنیم؟

فلزات ارزشمند نیاز به نگهداری و مراقبت دارند مخصوصاً نقره‌ای که اگر به آن رسیدگی کنیم باعث می‌شود ارزش اولیه خود را تا عمر دارد حفظ کند. همانطور که می‌دانید نقره اصل در مجاورت با هوا اکسید می‌شود و با کدر و سیاه شدن این موضوع را بر روی بدنه خود نشان می‌دهد. برای نگهداری درست از محصولات نقره بهتر است یکسری موارد را رعایت کنیم مثلاً زمانی که با مواد شوینده سرکار دارید و می‌خواهید شستشو یا استحمام انجام دهید بهتر است آن محصول زینتی خود را در بیاورید و بعد استفاده کنید. برای رفتن به مکانی مثل استخر نیز بهتر است با وسیله نقره‌ای خود تن به آب نزنید چراکه کلر آب باعث واکنش نشان دادن با محصول نقره می‌شود.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید