بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

زیورآلات چوبی

زیورآلات چوبی دنیایی هستند بی‌نظیر و خاص از دل طبیعت که همراه خود طراوت و حس زندگی را به میان می‌آورند. در کل محصولات زینتی چوبی به دلیل طبیعی بود خود و نقوشی که از چوب درخت روی آن‌ها پیدا می‌شود از اهمیت خاص و بسیار بالایی برخوردارند و این محصولات یک جورایی سفیر طبیعت و حس و حال زندگی هستند. از زیبایی‌ها و ریزه کاری‌هایی که در محصولات چوبی به هنرمندانه‌ترین شکل استفاده می‌شود نمی‌شود چشم پوشی کرد چراکه تکنیک‌ها استادانه باعث شده‌اند تا این هنر در بین خاص‌ترین دست سازه‌های زینتی قرار بگیرد. این‌ها تازه بخشی از بزرگی و شکوه این زیورآلات ارزشمند هستند.

زیورآلات چوبی چیست؟

زیورآلات چوبی یا همان جواهرات چوبی برگرفته از هنر طبیعی هستند و متریالی که برای ساخت این محصولات استفاده می‌شود از دل طبیعت استخراج می‌شوند و چوب‌های درختان مختلف با ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی که دارند کمک می‌کنند تا هر محصول به نوبه خود خاص و متنوع باشند. در کل اگر بخواهیم به ریشه این محصولات دست پیدا کنیم باید بدانیم که از ابتدای زندگی انسان بر روی کره خاکی استفاده از چوب وجود داشته است و استفاده از آن علاوه بر کاربری که چوب دارد در زینت بخشیدن هم تأثیر به سزایی داشته به گونه‌ای که امروزه هم علاوه بر محصولات هنری شاهد قبیله‌هایی در گوشه و کنار دنیا هستیم که انواع جواهرات چوبی را مورد استفاده قرار می‌دهند.

چوب به خودی خود و تنهایی دارای ارزش است مخصوصاً اگر آن چوب از درختی مثل گردو استخراج شده باشد و دارای استحکام و ارزش خاصی باشد. هنری که در این محصولات به کار می‌رود بی‌نظیر است. یکی از هنرهایی که روی این محصولات انجام می‌شود و به آن‌ها ارزش می‌بخشد کنده کاری روی چوب است به شکلی که هنرمند با ریزه کاری تمام و ابزار کنده کاری به آن محصول هم شکل می‌دهد و هم طرح‌های خاص و ذهنی خود را روی آن‌ها انجام می‌دهد. زیورآلات چوبی خاص‌ترین جلوه را همراه خود به میان می‌آورند به این دلیل که مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، خاصیت‌های طبیعی و طرح‌های استادانه را در دل خود دارند.

برای خرید محصولات چوبی باید به چه مواردی دقت کرد؟

اولین چیزی که همه ما هنگام خرید زیورآلات به آن دقت می‌کنیم نوع طرح خود آن محصول است چراکه اول باید آن محصول با سلیقه و پوشش ما همخوانی داشته باشد. بعد از اینکه یک محصول را از لحاظ شکل ظاهری پسندیدیم باید به موارد فنی ساخت آن دقت کنیم چراکه این موارد همگی نشان دهنده اصالت، سلامت، ماندگاری و ارزش یک محصول هستند. اولین موردی که هنگام خرید یک محصول زینتی چوبی باید به آن توجه کنیم جنس چوبی است که برای ساخت از آن استفاده شده است. چوب‌های مختلف در مورد ارزش با یکدیگر متفاوت هستند و هر چوب دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است.

اما درکل در همین حد بدانیم کافیست که محصولی را بهتر است انتخاب کنیم که جنس چوب آن ضد آب است چراکه این مورد اگر وجود نداشته باشد تعریق بدن و یا برخورد کردن آب هنگام شستشو دست و صورت می‌تواند به مرور محصول را از بین ببرد. دومین موردی که باید به آن بسیار دقت شود این است که محصول نباید دارای ترک غیرطبیعی باشد و ترک‌های طبیعی باید با صمغ مخصوص پر شده باشند تا هم استحکام بالایی را داشته باشند و هم رطوبت وارد آن‌ها نشود که بخواهد عمر محصول را کاهش دهد. مورد دیگری که دانستن آن خالی از لطف نیست این است که به تکنیک‌های زینتی محصول باید دقت شود چراکه یک محصول مشبک یا منبت ارزش بسیار بالایی نسبت به یک محصول چوبی ساده می‌تواند داشته باشد و دانستن این مورد می‌تواند ما را در خرید یک محصول ارزشمند کمک کند.

چرا باید از زیورآلات چوبی استفاده کنیم؟

امروزه خرید هر وسیله‌ای در دل خود منطقی را دارد که این منطق مجموعه‌ای است از جواب‌ها که نشان می‌دهد آن محصول چه اندازه ارزشمند و خاص است و چه مقدار ارزش خرید و استفاده را دارد. خرید محصولات چوبی بسیار ارزشمند است و اولین نکته آن به این خاطر است که این محصولات از بار انرژی بسیار زیادی برخوردارند و این به خاطر این است که این محصول از دل طبیعت نشات گرفته و ساخته شده است. دومین مورد این است که زینتی‌های چوبی با طراحی‌های خاص و منحصر به فرد به این شکلی که شاهدش هستیم ساخته شده است. سومین مورد که می‌شود آن را به خوبی لمس کرد این است که این زیورآلات ساخته شده با چوب مدت زمان زیادی برای تولیدشان صرف شده است و از همه جهات خاص هستند چراکه هنرمند گوشه گوشه آن را در مرحله ساخت فکر کرده است و ریزبینی زیادی را برای به محصول رسید آن خرج کرده است.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید