بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

شال و روسری

شال و روسری دنیایی است پر از رنگ برای زیباترین موجودات روی کره خاکی. این دنیای رنگارنگ که هرکسی را در زیبایی‌های خودش غرق می‌کند بسیار گسترده است و از طرح‌های مختلف تا رنگ بندی‌های خاص همه و همه را در خود داد جا داده است تا دلبرانه‌ترین دنیای موجود در قلب مد و پوشاک نام بگیرد. این دسته از محصولات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند چراکه شال یا روسری که روی سر قرار می‌گیرد اولین چیزی است که با در برخورد با شخص مقابل به چشم می‌خورد و از لحاظ نوع بافت، رنگ و طرح بسیار مهم است که با جنس و رنگ پوست همخوانی داشته باشد. کالاهایی مثل شال و روسری که همیشه در جریان زندگی روزمره و قرارهای اجتماعی ما را همراهی می‌کند از اهمیت بسیار زیادی در تمام زمینه‌های برخوردار هستند.

شال و روسری چیست؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه به تعاریفی اشاره کنیم که در وهله اول به این دو محصول هویت و تعریف درست بدهند باید بگوییم شال و روسری در اصل یک نوع همراه در پوشش اصلی به حساب می‌آیند این محصولات تنها برای استفاده از حجاب به کار نمی‌رود و در اصل شال و روسری یک نوع اکسسوری است که به هارمونی تیپ ظاهری ما کمک می‌کند و به آن معنا می‌بخشد. نکته دیگری که به شال و روسری معنا می‌دهد این است که هم در گذشته و هم در امروزه گاهی از این محصولات برای جلوگیری از برخورد مستقیم آفتاب به سر و گاهی هم برای جلوگیری از سرمازدگی گردن، سر و ... استفاده می‌کردند.

همانطور که می‌دانید روسری یک پارچه چهارگوش است اما باید توجه داشت که این پارچه چهارگوش در ابعاد مختلف که به آن قواره می‌گویند تولید می‌شود و هر روسری از لحاظ اندازه و نوع طراحی روی سر افراد مختلف به شکلی منحصر به فرد و خاص آن فرد می‌ایستد. شال نیز یک محصول مرتبط با روسری است با این فرق که در ابعاد چهارگوش با ابعاد یکسان تولید نمی‌شود و مستطیل شکل است که علاوه بر سر کردن استفاده‌های دیگری مثل استفاده برای دور گردن و دور کمر را نیز همراه خود دارد.

انواع شال و روسری

در زمینه شال و روسری مثل تمام محصولاتی که یک نوع پوشاک به حساب می‌آیند نیز شاهد مدل‌های مختلف هستیم که این مدل‌ها نشانگر پایه و اساس طراحی پارچه در این دسته از محصولات هستند. ناگفته نماند که هرکدام از این سبک‌ها در طراحی پارچه ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند مثلاً در سبک شال و روسری پلیسه ما با یک واحد مواج روی پارچه رو به رو هستیم که هنرمندان معمولاً برای ساخت این سبک از پارچه از قواره بسیار بزرگ استفاده می‌کنند تا این نوع محصول بعد از موج پذیری کوتاه نشود. یا مثلاً در شال لمه یا روسری لمه شاهد زیبایی‌های منحصر به فرد این سبک هستیم چراکه نخ‌های استفاده شده در لمه حالتی براق و بسیار جذاب را به محصول می‌دهند و محصول را مجلسی‌تر می‌کنند.

یک نوع شال و روسری که در بازار موجود است و از انواع دیگری که نام برده شد همه پسندتر معروف‌تر است شال و روسری نخی است که در تمامی سبک‌ها، طرح‌ها و رنگ‌ها تولید می‌شوند و بسیار در زمینه شال دست دوز و روسری دست دوز شاهد این محصولات هستیم. شال‌ها و روسری‌ها نخی ساده خنک هستند و می‌توان از آن‌ها در هر مکانی چه رسمی چه مجالس غم و چه شادی با توجه به رنگ بندی و طرح استفاده نمود.

برای خرید شال و روسری باید به چه نکاتی دقت کرد؟

حجم بسیار زیاد محصولات بازار و تبلیغاتی که روی آن‌ها صورت می‌گیرد باعث می‌شود تا برای جدا کردن محصولات مرغوب از نامرغوب دچار حجم بسیار زیادی سؤال شویم اما اصلاً دچار نگرانی نیست چراکه با آگاهی پیدا کردن نسبت به خصوصیاتی که یک شال یا یک روسری باید داشته باشد می‌توانیم به انتخاب درست دست پیدا کنیم. ابتدایی‌ترین نکته‌ای که قبل از دست زدن به شال و آنالیز کردن جنس آن وجود دارد مدل، سبک و نوع طراحی است که با استایل، رنگ پوست و سلیقه ما همخوانی دارد. در هنگام خرید شال و روسری باید به این نکته توجه داشته باشیم که حتماً باید رنگ آن با پوست ما سازگاری داشته باشد چراکه انتخاب رنگ اشتباه در این محصول می‌تواند کامل جلوه زیبایی صورت ما را بگیرد.

نکته دومی که در انتخاب شال و روسری بسیار مهم است نوع جنس کالا است. شال یا روسری به علت اینکه همیشه با مو در ارتباط است و دچار اصطکاک می‌شود جنس آن باید به شکلی باشد که اول از همه نخ کش نشود و بتواند در دراز مدت عمر مناسبی داشته باشد. ساده‌ترین راه تشخیص یک روسری و شال مرغوب از نامرغوب دست کشیدن روی پارچه است، این کار می‌تواند خیلی نکات ریز و درشت را به ما نشان دهد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید