بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
پازل سه بعدی مقوایی تی رکس ارسال رایگان

پازل سه بعدی مقوایی تی رکس

 • 127,000 تومان
تخته شش کاره بازی ارسال فوری ارسال رایگان

تخته شش کاره بازی

 • 195,000 تومان
پازل سه بعدی چوبی مدل جیپ ارسال رایگان

پازل سه بعدی چوبی مدل جیپ

 • 131,000 تومان
پازل سه بعدی چوبی مدل هلکوپتر جنگی ارسال رایگان

پازل سه بعدی چوبی مدل هلکوپتر جنگی

 • 123,000 تومان
پازل سه بعدی چوبی مدل فورد کلاسیک ارسال رایگان

پازل سه بعدی چوبی مدل فورد کلاسیک

 • 115,000 تومان
پازل سه بعدی چوبی مدل کامیون ارسال رایگان

پازل سه بعدی چوبی مدل کامیون

 • 170,000 تومان
تخته نرد و منچ مسافرتی ارسال فوری

تخته نرد و منچ مسافرتی

 • 92,000 تومان
تخته نرد و شطرنج مسافرتی ارسال فوری

تخته نرد و شطرنج مسافرتی

 • 92,000 تومان
تخته نرد مسافرتی ارسال فوری

تخته نرد مسافرتی

 • 88,000 تومان
تخته نرد و منچ مسافرتی کادویی ارسال فوری ارسال رایگان

تخته نرد و منچ مسافرتی کادویی

 • 100,000 تومان
تخته نرد و شطرنج مسافرتی کادویی ارسال فوری ارسال رایگان

تخته نرد و شطرنج مسافرتی کادویی

 • 100,000 تومان
تخته نرد مسافرتی کادویی ارسال فوری

تخته نرد مسافرتی کادویی

 • 94,000 تومان
پازل 2000 تکه اشمیت مدل برج ها ارسال رایگان

پازل 2000 تکه اشمیت مدل برج ها

  به زودی
پازل 2000 تکه اشمیت مدل غروب ارسال رایگان

پازل 2000 تکه اشمیت مدل غروب

  به زودی
پازل 280تکه اشمیت مدل پرنسس ارسال رایگان

پازل 280تکه اشمیت مدل پرنسس

  به زودی
پازل 280 تکه مدل پری دریایی ارسال رایگان

پازل 280 تکه مدل پری دریایی

  به زودی
پازل 200تکه مدل پرنسس پروانه ای ارسال رایگان

پازل 200تکه مدل پرنسس پروانه ای

  به زودی

بازی

بازی یعنی تمام زندگی ما و هر آن چیزی که در آن وجود دارد. درست است بازی‌ها همگی از زندگی واقعی ما سرچشمه گرفته‌اند و مقیاس کوچکی از آن‌ها هستند چراکه بازی‌های خاص از لحاظ روانشناسی قسمت کوچکی از تجربه لحظات زندگی هستند و علاوه بر اینکه شادی و دلخوشی را همراه با خود می‌آورند به ما تجربیاتی را آموزش می‌دهند که این تجربیات می‌توانند در شکل گیری ادامه مسیر ما در زندگی مؤثر باشند. بازی‌ها قسمتی کوچک از دسته بزرگ محصولات بازی و سرگرمی هستند که همین قسمت کوچک از اهمیت بسیار بزرگی در زندگی ما برخوردار است و بدون آن قسمتی از کار در زندگی می‌لنگد دقیقاً مثل اینکه ما مطالعه نداشته باشیم. بازی یک نوع مطالعه تجربی است که روی عناصر خودآگاه و ناخودآگاه ما کار می‌کند و باعث کشف و احساس قدرت و تلاش می‌شود که تمامی این عناصر در زندگی روزمره و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت ما نیز وجود دارد.

بازی چیست؟

هر آن چیزی که دارای چهارچوبی برای پر کردن اوقات فراغت باشد و لازم باشد برای آن فکر کنیم تا به سمت جلو حرکت کنیم بازی نام دارد. بازی‌ها و محصولاتی که در دل خود دارند نگاهی کلی به عواطف و آموزش‌ها ما ندارند بلکه بسیار ریزبینانِ و با جزییات به مسئله رشد و استفاده درست از لحظاتمان می‌پردازند که این یکی از نکات مهم بازی‌هاست که باعث شده تا این دسته از محصولات به شکلی عجیب و غریب طرفدار داشته باشند و خود را در دل دنیایی از محصولات دیگر نمایش دهند. بازی‌ها از دو عنصر بسیار مهم و سازنده تشکیل شده‌اند که یکی از آن‌ها هدف است و دیگری قوانین اگر کمی فکر کنیم می‌بینیم که تا به حال هر بازی که انجام دادیم از این دو عنصر اصلی جدا نبوده است.

دو عنصر هدف و قانون به این دلیل اهمیت بسیار زیادی دارند که اگر یکی از آن‌ها نباشد دیگر چهارچوبی برای بازی وجود نخواهد داشت. هدف عنصری است که باعث می‌شود درون بازی‌هایی که انجام می‌دهیم به یک برنامه برسیم و برای ادامه دادن انگیزه و کنجکاوی داشته باشیم و علاوه بر این‌ها خودمان را در شخصیت اصلی اجرا کننده واقعی قرار دهیم. قانون نیز اهمیت بسیار بالایی دارد در حدی که بازی بدون قانون مثل شب بدون ماه است همانقدر تاریک و همانقدر بدون معنا. اگر ساده‌تر بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم قوانین در بازی‌ها شبیه شمع یا همان چراغ راه هستند که مسیر تاریک را برای ما روشن می‌کنند و باعث می‌شوند در یک مسیر به درستی گام برداریم و از آن خارج نشویم تا هدف و انگیزه نیز به خود معنا بگیرند.

بازی خوب چه بازی‌ای هست؟

خب همانطور که می‌دانیم و می‌دانید بازی اهمیت بسیار بالایی دارد چراکه مستقیم با سطح شعور و آگاهی ما کار دارد و با زمان ارزشمند زندگی ما در تماس است و آنقدر شیرین باعث گذران وقت می‌شود که نمی‌توانیم باور کنیم به چه سرعتی زمان گذشت و متوجه آن نشدیم. پس بهترین کار این است که آگاه باشیم تا با انتخاب غلط به فرصت‌ها و کشف‌های خودمان آسیبی وارد نکنیم و چیزهای منفی را درون درک و شعورمان وارد نکنیم. در کل اگر بخواهیم ریشه‌ای متوجه شویم که کدام بازی‌ها خوب هستند باید بگوییم بازی‌هایی که باعث تفکر در ما می‌شوند بازی‌های مرغوب و نابی هستند.

بازی‌های مرغوب دارای چهارچوبی هستند که باعث رشد فکری و یا باعث رشد حرکت‌های گروهی و یا رقابتی می‌شوند. بازی‌هایی که ما را وادار به انجام و رعایت یکسری قوانین سخت می‌کنند نیز بسیار مؤثر هستند چراکه باعث صبر و تفکر بیشتر برای باز شدن راه می‌شوند که این موارد در زندگی شخصی ما هم بکار می‌روند و نمی‌توانیم تأثیرات آن‌ها را نادیده بگیریم. مورد دیگر این است که بازی‌های گروهی و یا رقابتی جمعی از ارزش بسیار بالاتری نسبت به بازی‌های فردی برخوردارند چراکه علاوه بر فردگرایی باعث خود آگاهی و چینش استراتژیک می‌شوند و به ما موارد بسیار زیادی را آموزش می‌دهند.

چرا ما به بازی نیاز داریم؟

نیاز انسان به بازی مثل نیاز انسان به مطالعه و یادگیری است در اصل بازی هم یک نوع یادگیری و مطالعه است اما در مقیاسی متفاوت با انجام عملی متفاوت. بازی هم مثل ادبیات و کتاب و آموختن دارای نکاتی است که باید دنبال آن‌ها بگردیم و این دنبال گشتن‌ها در بازی برای پیروزی و یا رسیدن به هدف و غایت باعث رشد بسیار زیادی درون ما می‌شود. ناگفته نماند که بازی ذهن را برای کارهای روزمره باز می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد و با تخلیه هیجان آرامشی نسبی را برایمان به ارمغان می‌آورد پس اگر به بازی تا امروز به شکل یک موضوع ساده نگاه می‌کردید نظرتان را عوض کنید و دیدگاه جدی‌تری برای آن تعریف کنید.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید