بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

مجسمه‌های فلزی و علم

مجسمه‌های فلزی و علم نشانگر آسمانی پر از عشق در دل اجسام بی‌جان هستند. محصولات تزئینی و کاربردی فلزی با تمام سختی و بی‌روح بودنشان اگر به دست هنرمندان خلاق سپرده شوند نتیجه خروجی آن‌ها آثار زیبایی است که یک دنیا حرف برای گفتن دارد. درست کردن اجسام یک دست و پر از ریزه کاری که دو یا سه بعد داشته باشند فقط از پس ذهنی خلاق و پر از دانش در زمینه صنایع دستی بوجود می‌آید. مجسمه‌های فلزی و علم به غیر از اینکه هنری در زمینه کار با فلز محسوب می‌شوند ارتباط مستقیمی با ادبیات دارند. ادبیات اسطوره باعث شده تا این دسته از محصولات جلوه‌ای بی‌نظیر به خود بگیرند و در طول تاریخ به ماندگاری و ثبات برسند.

هنر ساخت اشیاء فلزی چیست؟

اگر بخواهیم به این سؤال جواب درست بدهیم باید بگوییم زمانی که یک هنرمند دست به کار می‌شود تا با ذوب و شکل دادن فلزات بتواند حجمی دو بعدی یا سه بعدی از جنس فلز را بسازد به هنر ساخت اشیاء و احجام فلزی دست پیدا کرده است. این هنر علاوه بر تکیه بر تاریخ و داستان‌های اساطیری تکیه بر ذات هنر و خیال پردازی هنرمندان دارد که به می‌تواند به این محصولات معنا بدهد. هنرمند قبل از هر چیزی یک ماکت یا یک تصویر از جسمی که می‌خواهد خلق کند را در ذهن خود می‌کشد و شروع می‌کند به کارهایی همچون ریختگری و تلاش کاری که در محصولی مثل علم شاهد قلم زنی و سیاه قلم روی فلز نیز هستیم که از طریق دوده چربی حیوانات رنگ مورد نظر بدست می‌آید. علاوه بر سیاه قلم تزئین مجسمه‌ها با نقره کوبی و طلابی کوبی نیز مرسوم است که باعث افزایش اعتبار مجسمه‌های فلزی و علم می‌شود.

هنگام خرید محصولات فلزی و علم باید به چه نکاتی دقت کرد؟

محصولات فلزی و علم به علاوه آنکه در ظاهر رازهایی دارند که دانستن آن‌ها ما را برای یک خرید ایدئال آماده می‌کند بلکه رازهایی درونی هم دارند که به دلیل دو بعدی و سه بعدی بودن قابل بحث هستند. ابتدای امر مثل بسیاری از محصولات دیگر در صنایع دستی باید به این نکته توجه داشت که جنس فلزی که برای ساخت آن جسم استفاده شده است چیست که در این قسمت کار بسیار آسان شده چراکه جنس اکثر مجسمه‌های فلزی و علم فولاد هست که در مورد فولاد علاوه بر دقت کردن به خودش باید به نوع آبکاری آن نیز وجه کرد.

نکته قابل بحث دیگر حجم و وزنی است که فلز شامل می‌شود. یکی از نکاتی که اجسام فلزی را ارزشمند می‌کند حجم و وزن آن است چراکه هم خود آن فلز دارای یک قیمت و ارزشی است و هم اینکه استقامت و استحکام آن شیء علاوه بر نوع جوش و اتصال بعدها به یکدیگر به وزن و حجم بستگی دارد. مورد بعدی نوع تزئینی است که روی آن انجام شده است مثلاً در علم شاهد هنر قلم کاری و نوشتن حروف هستیم که اثر را از یک اثر ساده به یک اثر ارزشمند و تاریخی تبدیل می‌کند.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید