بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

تابلو نقاشی

تابلو نقاشی جزیره‌ای هست بزرگ و پر از راز وسط دکور خانه یا محل کار شما. این نوع تابلو یک جورایی با تمام تابلوهای موجود در بازار متفاوت هستند. با خودتان می‌پرسید چرا، واضح است دلیلی ندارد به جز حالت‌های طبیعی که این تابلو همراه خود دارد و روحی که در طرح و رنگ‌های طبیعی آن می‌شود مشاهده کرد. تابلو نقاشی یکی از هنرهایی است که مستقیم با روح ارتباط برقرار می‌کند و کمتر کسی پیدا می‌شود که تأثیر به سزایی از این دسته تابلوهای خاص نگیرد. در تابلو نقاشی هنرمند سعی می‌کند در وهله اول شما را از طریق رنگ‌های موجود وارد یک چالش بزرگ و تأثیرگذار کند تا در گذر زمان معنایی که در مغز و درون مایه اثر هست را به شما انتقال دهد.

تابلو نقاشی چیست؟

تابلو نقاشی یکی از مهمترین عناصر در هنرهای اصلی به حساب می‌آید و هر چیزی که یک هنر از لحاظ انتقال احساس، معنا و تجربه را لازم داشته باشد دارا می‌باشد. این موارد به شدتی در تابلوهای نقاشی یافت می‌شود که بعضی از اوقات مشاهده می‌کنیم آدم‌های فضای منزل یا محیط کار خود را بر اساس رنگ بندی و سبک استفاده شده در تابلوهای نقاشی دیزاین می‌کنند. هر تابلو نقاشی دارای یک هارمونی خاص و منحصر به فرد از لحاظ ارتباط موضوعی با رنگ و طرح است که این نظم و هارمونی باعث می‌شود تا ما با یک اثر واحد رو به رو باشیم نه اثری که در وهله اول ما را به سمتی نا معلوم می‌کشاند.

هارمونی و نظم در تابلوهای نقاشی قبل هر چیزی به سبک آن اثر برمی‌گردد. در نقاشی شاهد سبک‌های فراوانی مثل رئال، سورئال، مدرن، پست مدرن، مینی مال و هستیم که هرکدام از این سبک‌ها دارای یکسری قوانین خاص مربوط به خود هستند؛ که علاوه بر ایجاد هارمونی در خود نقاشی به هم درست ارتباط محیط نقاشی و دیزاین فضای بیرونی نیز کمک می‌کند.

هنگام خرید یک تابلو نقاشی به چه عواملی دقت کنیم؟

در هنگام خرید کادو تابلو نقاشی بخاطر اینکه با پرداخت هزینه‌ای متوسط رو به بالا همراه هستیم بیشتر از انتخاب هر چیز دیگری باید دقت و توجه خود را بالا ببریم تا انتخاب درستی برای فضای مورد نظر داشته باشیم. بخاطر اینکه تابلو انتخاب شده توسط ما در زندگی روزمره‌مان وجود خواهد داشت ابتدای امر قبل از هرگونه بحث در مورد متریال و جنس کالا باید فضای نقاشی و حسی که از آن می‌گیریم دقت کنیم. آیا آن تابلو ما را خوشحال می‌کند، به استرس می‌اندازد، ما را ناراحت می‌کند و ... که این موارد شاید کلیشه‌ای و عادی به نظر برسند اما در دراز مدت چنان تأثیری بر روح ما خواهند گذاشت که فکرش را هم نخواهیم کرد.

مورد دوم در انتخاب تابلو بعد از انتخاب سبک و چیزی که به سلیقه ما بخورد تشخیص دادن تابلو نقاشی چاپ از نقاشی طبیعی است. این تفاوت‌ها به خوبی نمایان هستند اما باز اگر نکاتی را در نظر بگیریم می‌تواند خیالمان را از هر بابت راحت ترکند. در تابلوهای چاپی شاهد یکنواختی پخش رنگ و براقی هستیم که اگر در تابلو نقاشی واقعی دقت کنیم اینگونه نیست. با دست کشیدن بر روی تابلو نقاشی هنر دست شاهد پستی و بلندی‌ها نامنظم هستیم اما باز در چاپ با یک واحد یکنواخت رو به رو هستیم که به خوبی متوجهش خواهیم شد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید