بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

ساعت

ساعت زندگانی رو که نباید از دست داد بلکه باید دقیقه به دقیقه‌اش رو زندگی کرد، قدرش رو دونست و بعنوان خرید کادو متفاوت انتخابش کرد . ساعت عضو جدایی ناپذیر دکورهای هر مکانی است. فکر نمی‌کنم در طول عمر هیچ‌کدام از ما این اتفاق افتاده باشد که محیطی را دیده باشیم که در آن از ساعت استفاده نشده باشد. همانطور که لوازم تزئینی رسالتشان علاوه بر کاربردی که دارند تأثیرگذاری از طریق زیبایی است. باید یادمان باشد، چیزهایی را که مدام استفاده می‌کنیم و هر روز چشممان آن‌ها را می‌بیند باید هوشمندانه انتخاب شوند چراکه شکل ظاهری آن‌ها روی حالات عصبی و روانی ما تأثیر به سزایی می‌گذارد مخصوصاً ساعت که به خودی خود در زمان‌های مختلف روی پایه روان ما از لحاظ فیکس بودن، قرارها و دیر و زود شدن تایم‌هایی که اعلام می‌کند اثرگذار است.

انواع ساعت و کارایی آن

از زمانی که ساعت اختراع شده است شاهد انواع و اقسام آن به شکل‌های مختلف بوده‌ایم. ساعت‌ها یک کار را انجام می‌دهند و تنها هدفشان نشان دادن زمان است اما با پیشرفت علم ساعت سازی و حتی علم دکوراتیو ساعت‌ها نیز روز به روز دچار تغییراتی شده‌اند چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ ظاهری. اگر بخواهیم از لحاظ تغییرات علمی و تاریخی تغییرات مدل ساعت‌ها را در نظر بگیریم می‌توانیم به ترتیب به انواع آن یعنی ساعت آبی، ساعت آتشی، ساعت آفتابی، ساعت شنی اشاره کرد که بعد از آن ساعتی که اختراع شد و سالیان سال است که در دسترس ماست یعنی ساعت‌های مکانیکی که از چرخ دنده‌ها و عقربه‌های مختلف تشکیل شده‌اند به بازار آمدند و حجم عمده‌ای ساعت‌های دکوری و مچی را در دست گرفتند.

ساعت از لحاظ زیبایی و خصوصیات منحصر به فرد ظاهری که می‌تواند داشته باشد در انواع و اقسام سبک‌های مختلف هنر چیدمان وجود دارد از سبک کلاسیک تا سبک‌های مدرن امروزی با متریال‌های ساخت مختلف که باعث فراوانی این محصول در اشکال مختلف شده است. اگر بخواهیم در مورد شکل ظاهری ساعت‌هایی که در بازار موجود هستند مثال بزنیم می‌توانیم به ساعت‌هایی از جنس چوب اشاره کنیم که روی آن‌ها برای تزیین محصول از تکنیک‌های خاصی مثل، معرق، منبت و ... استفاده شده است. یا ساعت‌های فانتزی مثل ساعت سه بعدی که در ظاهر سه بعد دارند اما در واقع این دسته از ساعت‌ها به خاطر نوعی از طراحی خاص فقط باعث خطای دید می‌شوند و بعد سومی در کار نیست.

هنگام خرید ساعت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مهمترین نکته موجود برای تهیه ساعت، توجه کردن به نوع موتور و جنس اجزای داخلی آن است. هرچقدر که اجزای اصلی آن قوی‌تر باشند عمر ساعت بالاتر خواهد رفت. مثلاً ساعت‌هایی که موتور آرام گرد دارند از عمر بالاتری نسبت به ساعت‌های دیگر برخوردارند و صدای کمتری را هم از خود تولید می‌کنند. نکته بعدی توجه کردن به شکل ظاهری آن است چراکه آن ساعت انتخاب شده توسط ما در هرلحظه در زندگی روزمره ما وجود خواهد داشت و قطعاً باید طرحی را برای آن ساعت در نظر بگیریم که حس خوشایندی به ما می‌دهد و با دیگر لوازم دکوری خانه یا محل کار خوانایی دارد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید