بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
 تابلو اکسیر مینا طرح ترنج سبز
ارسال رایگان

تابلو اکسیر مینا طرح ترنج سبز

  • 940,000 تومان
 تابلو اکسیر مینا طرح ترنج لاجورد ارسال رایگان

تابلو اکسیر مینا طرح ترنج لاجورد

  • 940,000 تومان

تابلو ویترای

تابلو ویترای شبیه یک رنگین کمان است که بر سطح آسمان با رنگ‌های چشم نواز پیدا می‌شود و نگاه‌ها را به خودش جذب می‌کند. ویترای در لغت به معنی شیشه با نقوش رنگارنگ است. تابلو ویترای یک نوع نقاشی با رنگ‌های مخصوص بر سطح بی‌روح و ساده شیشه است که به آن حسی متفاوت و خاص می‌دهد. ما بین دنیایی از تابلو، ویترای یک برتری دیگری هم دارد و آن این است که چون نور به خوبی از شیشه رد می‌شود، رنگ‌ها حس و حال طبیعی‌تری به خود می‌گیرند و درخشش بیشتری نسبت به وجود رنگ‌ها روی سطوح معمولی پیدا می‌کنند. علاوه بر اینکه این نوع تابلو با تلفیق شیشه و رنگ‌های جذاب در کنار هم دلبری می‌کند. نوع قرار دادن شیشه‌ها و اشکال هندسی آن‌ها کنار هم نیز از نکات جذاب کننده این محصول فوق‌العاده زیبا و خاص است.

تابلو ویترای چیست؟

تابلو ویترای یک نوع نقاشی است که از طریق دست‌های هنرمند خلق می‌شود. برای خلق کردن این اثر زیبا و خاص نیاز به شیشه، رنگ ویترای و خمیر دور گیر ویترای است. زمانی می‌توانیم به یک تابلو ویترای بگوییم که با توجه ابزارآلاتی که نام برده شد اشکال و نقوش همراه با رنگ مخصوص روی شیشه ایجاد شده باشد. البته نباید تصور کنیم که همیشه بر روی سطحی با اشکال ثابت نقاشی صورت می‌گیرد. بلکه با قرار دادن تکه شیشه‌های نقاشی شده در کنار هم نیز تابلو ویترای ساخته می‌شود.

تابلو ویترای برای دکور منزل

شیشه رنگی یکی از خصوصیاتی که دارد این است که می‌تواند بخاطر رنگ‌های گوناگونی که بر سطح خود دارد باعث پدیده شکست رنگ در دکور منزل شود و حتی بدون هماهنگی رنگ‌ها با اجسامی که در اطرافش چیده شده‌اند، محیط را از آن یکنواختی در بیاورد. استفاده از تابلو ویترای برای دکور منزل اگر با این قصد باشد که هماهنگ با تم چیدمان خریداری شود بهتر است با پرده و مبلمان ست باشد و از نظر نورپردازی در مکانی نصب شود که بهترین دید را نسبت به فضاهای دیگر دارا است. علاوه بر آن تابلو ویترای به علت آنکه جنس پایه آن از شیشه است گزینه مناسبی برای فضاهایی است که اکثراً با چوب و یا متریالی غیر از شیشه دیزاین شده‌اند.

انواع تابلوهای ویترای

هنرمندان برای خاص‌تر کردن آثار خود از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از تکنیک‌های پرکاربرد در ساخت تابلو ویترای نقاشی روی سطح شیشه است که اگر رنگ‌ها بی‌کیفیت باشند درصد آسیب دیدگی طرح روی شیشه و پاک شدن آن بالا می‌رود. یکی از تکنیک‌های دیگری که وجود دارد نقاشی پشت سطح شیشه است که به نورپردازی درستی نیاز دارد تا به خوبی نمایان شود. تکنیک دیگری هم وجود دارد که هنرمند از شیشه آبگز (شیشه با ترک‌های آبکاری شده) برای نقاشی کردن روی آن استفاده می‌کند. هیچ کدام از این موارد برتری نسبت به یکدیگر ندارند و فقط از لحاظ زیبایی و نوع خلق هنر و سبک هنری هنرمندان باهم در تفاوت هستند.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید