بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
گلدان مس و خاتم صراحی 25 سانتی متر ارسال رایگان

گلدان مس و خاتم صراحی 25 سانتی متر

 • 1,600,000 تومان
گلدان مس و خاتم صراحی 20 سانت ارسال رایگان

گلدان مس و خاتم صراحی 20 سانت

 • 1,160,000 تومان
آجیل خوری خاتم ارسال رایگان

آجیل خوری خاتم

 • 850,000 تومان
قندان خاتم ارسال رایگان

قندان خاتم

 • 1,500,000 تومان
شیرینی خوری خاتم ارسال رایگان

شیرینی خوری خاتم

  ناموجود
پک خاتم سپیدار (کد 6) ارسال رایگان

پک خاتم سپیدار (کد 6)

  ناموجود
تنگ صراحی خاتم ارسال رایگان

تنگ صراحی خاتم

  ناموجود

جعبه خاتم

  ناموجود

محصولات خاتم کاری

محصولات خاتم کاری در دل خود منظومه‌ای دارند از زیبایی شکوهمند چند ضلعی‌هایی که از چوب و استخوان و صدف تشکیل شده‌اند. هنر خاتم کاری جزو ریز نقش‌ترین پدیده‌های صنایع دستی به حساب می‌آید که همین ریزه کاری‌های موجود در این هنر باعث شده تا این دسته از محصولات از جذابیت بسیار زیادی برخوردار باشند. تلفیق عناصر متفاوت با یکدیگر که هرکدامشان دارای ارزشی جداگانه هستند مجموعه‌ای را پدید آورده است که قسمت به قسمت آن هنر ارزشمند دست را نشان می‌دهد و می‌توانیم به جرئت بگوییم خاتم کاری از آن دسته هنرهایی است که به صنایع دستی معنی واقعی می‌بخشد و از دنیای پر از روح و احساس این هنر سخن می‌گوید.

خاتم کاری چیست؟

هنر خاتم کاری که اکثراً آن را با سبک‌های خاتم کاری اصفهان و خاتم کاری شیراز می‌شناسیم هنری است اصیل و بومی که به دست اساتید هنر ایران زمین ساخته می‌شود. خاتم کاری متشکل است از مثلث‌های کوچک کوچک که چند ضلعی‌های منظمی را کنار هم به وجود می‌آورند. چیزی که یک مجموعه از این مثلث‌ها و چند ضلعی‌ها را تشکیل می‌دهد و به خاتم معنا می‌بخشد مواد اولیه‌ای است که در کنار یکدیگر این مجموعه را به بهترین نحو شکل می‌دهند. این مثلث‌های کوچک از کنار هم قرار گرفتن موادی مثل دندان، عاج فیل، استخوان، صدف، فلزات مختلف، چوب و ... ساخته می‌شوند و منظومه‌ای از زیبایی‌های منحصر به فرد را پدید می‌آورند.

چرا باید محصولات خاتم کاری بخریم؟

محصولات خاتم به خاطر تنوعی که در عناصر تشکیل دهنده خود دارند می‌توانند برترین انتخاب برای دیزاین منزل یا محل کار شما باشند. سابقه استفاده از این محصولات بسیار زیاد است به طوری که در عبادتگاه‌ها، موزه‌ها، معماری‌های قدیمی و جدید و ... شاهد آن هستیم. خاتم کاری هنری است بی‌نظیر و تکرار نشدنی که امروزه شاهد وسایلی مثل ظروف خاتم، تابلو خاتم، جعبه خاتم، میز و صندلی خاتم و ... هستیم که هرکدام به شیوه خود راه دلبری و زیبایی شناسی را بلد هستند گاهی به شکل یک گلدان خاتم به طبیعت عطرآگین معنا می‌دهند گاهی به شکل یک شیرینی خوری خاتم کام‌ها را شیرین می‌کنند. محصولات خاتم می‌توانند بهترین انتخاب باشند چون بسیار رسمی هستند و مخصوصاً برای میزبانی مناسب می‌باشند.

خصوصیات یک خاتم کاری خوب چیست؟

امروزه با افزایش محصولات خاتم کاری انتخاب محصولی که مرغوب باشد سخت شده است و به راحتی نمی‌توانیم به یک محصول اطمینان کنیم اما نکاتی وجود دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانیم محصول مرغوب را از نامرغوب تشخیص بدهیم. اولین چیزی که در محصولات خاتم کاری مهم است سطح محصول هست یعنی زمانی که به سطح نگاه می‌کنیم و روی آن دست می‌کشیم باید محصول سطحی صیقلی و صاف داشته باشد. دومین نکته‌ای که بسیار دانستن آن ارزشمند است این است که زمانی که به قسمت‌های چوبی آن دقت می‌کنیم باید متوجه این نکته شویم که در ساخت آن از چوب‌های سالم استفاده شده است. سومین چیز که در ارزشمند بودن محصول مؤثر است این نکته کلیدی است که بین اضلاع آن و متریال‌هایی که کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند نباید فاصله زیادی وجود داشته باشد چراکه فاصله زیاد معنای مرغوب را از این محصول دفع می‌کند.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید