بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

تابلو میناکاری

تابلو میناکاری دریایی است بی‌کران از نقوش سنتی که با زیبایی منحصر به فردی که دارد به سادگی دل‌ها را هوایی می‌کند. نقش‌های منظم به کار رفته در کنار رنگ مینا باعث شده‌اند تا اثری بی‌نظیر پدیدار شود. این تابلو محصول تلفیق قاب چوبی، ظرف مسی و نقاشی روی آن است که همین تلفیق بی‌نظیر در کنار رنگ بندی زنده باعث شده تا این هنر تمامی امتیازهای مثبت برای محصولی حرفه‌ای و آرامش بخش را داشته باشد. تابلو مینا هنری است بومی که هنرمندان ایرانی تمام فرآیندهای ساخت آن را با دست انجام می‌دهند و همین نکته بازگوی کیفیت و اصالت این هنر است. در خلق مینا اکثراً از نقش‌های هندسی و اسلیمی، طرح پرنده، گل شاه عباسی و پروانه استفاده می‌شود که ریز نقش بودن این طرح‌ها ارزش زیادی را به اثر اضافه می‌کنند.

تابلو مینا چیست؟

میناکاری سابقه‌ای حدود 5000 سال دارد و مبدأ آن به دوران هخامنشیان برمی‌گردد. تابلو میناکاری ظرفی است نقاشی شده که درون یک قاب قرار می‌گیرد تا بهتر بتواند جلوه زیبایی خود را نشان دهد. اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم تا به خوبی متوجه موضوع شویم باید بگوییم این تابلو چگونه ساخته شده و بنیان و پایه آن بر چه اساسی است. داستان از این قرار است، زمانی که ظرف مسی شکل می‌گیرد تمامی سطح آن را با رنگ سفید می‌پوشانند و هنرمند با رنگ‌های مخصوص مینا روی ظرف طراحی و رنگ آمیزی می‌کند. ارزش اصلی تابلو مینا به انواع نقوشی است که روی آن از طریق طراحی با رنگ مینا به کار می‌رود طرحی از دل سبک‌هایی همچون اسلیمی، ختایی، مرغ و ختایی، گل و مرغ و مینیاتوری که هرکدام جداگانه یک دنیا حرف و معنا برای بیان دارند.

تابلو میناکاری دارای چه خصوصیاتی است؟

طبیعی است زمانی که سراغ محصولات تزئینی می‌رویم مخصوصاً برای خرید تابلو میناکاری دوست داریم از آن اطلاعات زیادی کسب کنیم و میان تنوع کالاها دنبال محصولی که از همه لحاظ مورد تائید باشد بگردیم. برای انتخاب یک تابلو میناکاری شده باید به چند نکته مهم توجه کرد، اول اینکه یک تابلو مینا خوب درخشنده است و شفافیت آن به وضوح دیده می‌شود و هیچگونه حالت غیر براق و کدر بر سطح خود ندارد. دومین نکته مهم این است که خود ظرف داخل قاب قابلیت تمیز شده با ابر و آب را داشته باشد که یکی از راه‌های اثبات وجود لعاب با کیفیت است. سومین مسئله مهم این است که تابلو میناکاری اصل با هیچ آب و هوایی واکنش نشان نمی‌دهد.

خرید اینترنتی تابلو مینا

سایت‌هایی که به صورت آنلاین به فروش تابلو مینا می‌پردازند باید از یکسری خصوصیات مثل زوم عکس استفاده کنند تا با زوم کردن روی عکس نقش و لایه‌های آن قابل تشخیص باشد و از آن مهمتر توضیحاتی است که درباره آن محصول داده می‌شود. سایت خرید کادو گیفت آس سعی دارد تا از طریق بهترین هنرمندان ایران زمین از این محصول ایرانی حمایت و به شما عزیزان معرفی کند.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید