بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

تخته نرد

تخته نرد زیباترین و خاص‌ترین بازی بومی است که ریشه در سرزمین آریایی دارد. این بازی ارزشمند علاوه بر اینکه یک بازی فوق‌العاده است سرگرمی است که می‌توان آن را با نفری دیگر انجام داد و لذت برد را با آن تجربه کرد این بازی یک بازی استراتژیکی است که فکر فرد کنترل کننده آن است و علاوه بر اینکه شانس در این بازی دخیل است. موضوع فکر و برنامه ریزی برای پیش بردن نقشه بازی بسیار مهم است تا حدی که هر فردی که علم و آگاهی بیشتری از این بازی دارد و دارای تجارب است در صدر شانس برد قرار دارد و می‌تواند حریف خود را از قبل پیش بینی کند. تخته نرد دو سمت دارد و دو رنگ و شبیه تو مبارزه در مقابل هم است این بازی ز یکسری جهات شبیه بازی شطرنج است و همان اندازه نیز به هوش و زکاوت پلیر (بازی باز) ربط دارد.

تخته نرد چیست؟

تخته نرد شبیه همه بازی‌ها دارای هدف و قوانین است و چهارچوبی که دارد این بازی را معنی می‌دهد اما در کل اگر بخواهیم ریشه‌ای به موضوع بپردازیم این محصول جعبه ایست جادویی با مهره‌های سفید و مشکی و دو عدد تاس که تمام این‌ها تعیین کننده سرنوشت وقت و برنامه و هدفی است که در این بازی دنبال می‌کنیم. این محصول در دسته بازی‌های مهره‌ای قرار می‌گیرد و شبیه دیگر بازی‌های مهره‌ای پر از سؤال و جواب و نقشه است که یک بازی باز حرفه‌ای برای پیشرفت باید بر آن‌ها مسلط باشد. تخته نرد یا همان (BACKGAMMON) یک بازی دو نفره است و تمام جریانی که بازی دارد شبیه خلاف عقربه‌های ساعت است که با کمک تاس در جریان است.

بازی تخته نرد ریشه‌ای کاملاً ایرانی آریایی دارد و از این بابت می‌توان به خوبی مطمئن بود چراکه کارشناسان باستانی یا همان باستان شناسان بر این عقیده‌اند که آثار کشف شده در شهر سوخته که مربوط به سه هزار سال قبل از میلاد بوده نشانگر وجود تخته نرد هستند و این بازی خاص و جذاب از آن زمان وجود داشته است. این بازی خاص که ریشه‌ای ایرانی دارد از آن زمان‌های دور است اما کمی با بازی امروزی تفاوت دارد و یکی از تفاوت‌های تخته نرد امروزی با تخته نردی که در ایران باستان و سمت سیستان و بلوچستان کنونی بوده است تاس‌های آن به شمار می‌رود چراکه در آن زمان تاس به شکلی که امروز هست و ریخته می‌شود وجود نداشته است.

خرید اینترنتی تخته نرد

خرید اینترنتی تخته نرد در این زمانی که باید دنبال فروشگاهی بگردیم که موجود داشته باشد آن هم در این ترافیک ما بین دغدغه‌های ذهنی امری معقول به نظر می‌رسد؛ اما باید برای خرید این محصول به چند مورد توجه داشت یک اینکه جنس محصول ارزش آن را مشخص می‌کند چراکه تفاوت‌هایی بین تخته بازی شش کاره با یک تخته معمولی است یا تخته نرد خاتم کاری شده تفاوت بسیار زیادی از لحاظ ارزشی با تخته نردی با چوب معمولی است. مورد بعدی که بسیار مهم است این است که از سایتی باید این خرید انجام شود که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید