بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
پک کوکی و تنقلات  روز پدر ارسال فوری

پک کوکی و تنقلات روز پدر

    ناموجود

شیرینی

شیرینی ستاره‌ای است که در میان یک ظرف چشمک می‌زند. شیرینی را می‌توان خوش طعم‌ترین تنقلات دنیا نامید. این محصول خوشمزه که در هر شرایطی باشیم کام زندگی را بر ما شیرین می‌کنند در انواع و اقسام مدل‌ها پخته می‌شوند و هرکدام از آن‌ها طعم و تردی خاص خود را دارند که همین باعث شده تا با یک دنیا شیرینی خوشمزه و دلنشین رو به رو باشیم و هیچ وقت در روزمره ما تکراری نشوند. از کیک مخصوص درست شده برای صبحانه گرفته تا گرمی و عطر یک دلنشین پخته شده توسط دستان آشپز هنرمند در یک کافه همه و همه محصولاتی هستند که شیرینی و خاطرشان تا عمر داریم در ذهن و یاد و حتی ناخودآگاه خواهد ماند.

شیرینی چیست؟

برای اینکه بتوانیم از معنای عامی که از شیرینی می‌دانیم کمی دور شویم و ریشه‌ای به آن نگاه کنیم تا هم شیرین بودن آن و هم تأثیرات بی‌نظیرش را متوجه شویم بهتر است نگاهی موشکافانه به آن بیندازیم. ابتدا بهتر است بگوییم هرگونه خوراکی که از تلفیق شکر یا قند مصنوعی با ماده‌ای مثل آرد به وجود می‌آید و یا تخم مرغ به آن اضافه می‌شود نوعی شیرینی است. البته که هر چه برای تعریف شیرینی بگوییم کم است اما این تعریف می‌تواند شرحی کلی باشد از معنای خودشیرینی. بهتر است بدانیم که شیرینی‌پزی به خودی خود یک هنر جداگانه است و هرکسی با توجه به سلیقه و دستورالعمل منحصر به فردی که دارد می‌تواند به پخت شیرینی بپردازد.

شیرینی‌ها انواع مختلفی دارند مثل تارت، کیک خامه‌ای، کیک صبحانه، شیرینی فرانسوی، شیرینی دانمارکی، شیرینی‌تر و ... که هرکدام از این‌ها دارای یکسری ویژگی‌هایی پخت و پز هستند. البته که استفاده از یکسری مواد اولیه در همه این محصولات مشترک است مثل روغن یا تخم مرغ که در انواع و اکثر شیرینی‌ها شاهد هستیم و بدون آن‌ها کار یک جورهایی لنگ است. شیرینی‌ها علاوه بر اینکه با یکسری مواد و دستورالعمل مشخص درست می‌شوند نیاز به پخت در دمای بالا دارند و دما یکی از عوامل تأثیرگذار در پخت شیرینی است.

شیرینی مرغوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

طبیعی است برای تهیه مواد و یا محصولاتی که بر سلامتی بدن ما تأثیر می‌گذارند کمی با احتیاط حرکت کنیم و محافظ کار باشیم. حق هم داریم چراکه مهمترین دارایی همه ما انسان‌ها سلامتی جسم و روحمان است. اینجا با شناخت یکسری از موارد و عوامل می‌توانیم کمی آسوده‌خاطرتر و با آگاهی برای تهیه یک شیرینی خوب اقدام کنیم. ابتدا باید بگوییم که چون شیرینی قرار است مدت زمانی در خانه یا محل کار کنار ما باشد باید مواردی در آن رعایت شده باشد که با گذشت جند روز آن شیرینی کیفیت و تازگی و سلامت خود را از دست ندهد. پس در اولین قدم بهتر است دنبال شیرینی بگردیم که از مواد اولیه روز تهیه و تولید شده است و یا به اصطلاح مردمی تازه از فر در آمده است.

شیرینی باید از لحاظ استفاده از مواد پایه و اولیه فسادپذیر مثل تخم مرغ، شیر، خامه و یا موارد تزئینی طبعی مثل میوه‌ها و خشکبار مورد بررسی قرار بگیرند و این مواد باید از کیفیت برخوردار باشند چراکه طعم اولیه و ساختار اصلی هر شیرینی با توجه به این موارد است که شکل می‌گیرد. مورد بعدی در خرید شیرینی به ما می‌گوید که نباید از شیرینی‌هایی استقبال کرد که شیرینی پز برای بالا رفتن وزن و حجم آن‌ها از مواد مصنوعی مثل جوش‌شیرین به مقدار زیاد استفاده کرده. یا حتی مواد اضافی و قندی که فقط می‌خواهند طعم اصلی بافت شیرینی را تغییر دهند نباید به گونه‌ای باشد که در ذوق آدم بزند و اذیت کننده باشد.

فواید مصرف شیرینی چیست؟

گرچه که همیشه ما را از خوردن شیرینی به خاطر قند بالایی که دارد و بیماری‌هایی اعم از خرابی دندان، ایجاد فشار خون، ایجاد قند خون و می‌ترساندند؛ اما هر چیزی علاوه بر ضررهای موجود فوایدی هم دارد که آن فواید می‌توانند بر روی جسم و سیستم عصبی تأثیرات مثبتی بگذارند. شیرینی‌ها می‌توانند در لحظه باعث ایجاد انرژی شوند و ما را از افت لحظه‌ای قند خون و بی‌حالی نجات دهند البته که مصرف زیاد و نادرست آن نتیجه‌ای عکس نیز می‌دهد. فایده دیگری که شیرینی‌جات دارند این است که با استفاده از شیرینی‌های مرغوب مخصوصاً شیرینی‌هایی که کم قند هستند و یا از قندهای رژیمی درست شده‌اند می‌توانند جریان مغناطیسی خوبی در خون ایجاد کنند و مصرف به اندازه آن‌ها حتی روی اعصاب و افسردگی نیز تأثیراتی مثبتی را بگذارد.

از عوامل دیگری که خرید و استفاده شیرینی را توجیه می‌کند می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که شیرینی‌جات لحظاتی مثبت و پر از قند را به میان می‌آورند و باعث می‌شوند لحظات همراه تغییر کام به سمت مثبت حرکت کنند و ارزش زمان‌ها حفظ شوند

 

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید