بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

زیورآلات رزین

زیورآلات رزین کهکشانی از رنگ و پدیده‌های جذاب طبیعی هستند که جزو پرطرفدارترین محصولات زیورآلات به شما می‌آیند. فضای طبیعی و حس ارگانیکی که این محصول داراست باعث شده تا اکثر دل‌ها را با خود همراه کند و حرفی برای گفتن باقی نگذارد. محصولات زینتی رزینی آنقدر به خودی خود خاص و جذاب هستند و با چشم و عواطف ما ارتباط برقرار می‌کنند که اصلاً نیازی به بررسی و تعریف از آن‌ها نیست. این پدیده خاص و ویژه برگرفته از افکار هنری، افسانه، رؤیاپردازی و پرداختن به فضاها و موجودات طبیعی است که باعث شده‌اند حس و حال دیگری در بین تمامی محصولات زینتی دیگر در جریان باشد و این موارد است که این محصول خاص را خاص‌تر ساخته است.

زیورآلات رزینی چیست؟

اگر بخواهیم معنای ساده‌ای از این محصولات را عنوان کنیم می‌توانیم از همان عنوانی که دارند به معنی اولیه آن‌ها دست پیدا کنیم یعنی بگوییم زیورآلاتی هستند که از رزین ساخته شده‌اند؛ اما قصه به اینجا خلاصه نمی‌شود چراکه این هنر ارزشی که دارد فراتر از این صحبت‌هاست. نکته اصلی که قبل از هر چیزی باید متوجه آن باشیم این است که رزین در دو نوع مصنوعی و طبیعی وجود دارد که هرکدام دارای خاصیت‌ها و ارزش‌های منحصر به فرد خود است؛ اما رزینی که ما با آن سر و کار داریم و نوعی از رزین‌های مصنوعی به شمار می‌آید رزین آپوکسی است.

رزین آپوکسی برای ساخت زیورآلات به وجود می‌آیند و اصلاً این نوع رزین برای همچنین کارهایی ساخته شده است چراکه این نوع رزین با اینکه ماهیتی شیمیایی دارد ضد حساسیت است و به پوست و سلامت جسم آسیبی وارد نمی‌کند. علاوه بر همه این‌ها رزین آپوکسی به این دلیل که سریع خود را می‌گیرد و آسیب پذیری کمتری دارد برای ساخت محصولات زینتی رزینی مناسب‌تر هست و هنرمندان از این نوع رزین برای ساخت محصولات مدنظرشان استفاده می‌کنند. نباید ناگفته بماند که رزین آپوکسی که برای ساخت این محصولات به کار می‌رود با مجاورت هوا و به شکلی طبیعی و ارگانیک به تثبیت می‌رسد و نیازی به کوره و پخته شدن ندارد. این محصولات اینگونه شکل می‌گیرند که هنرمند طرح یا اشیائی که ساخته است را درون قالب قرار می‌دهد و رنگ‌های جذاب را اضافه می‌کند و به آن‌ها لایه اپوکسی را اضافه می‌کند و می‌گذارد تا با هوا به تثبیت برسد.

برای خرید زیورآلات رزین باید به چه نکاتی دقت کرد؟

با آموزش‌هایی که برای ساخت این محصول ارزشمند وجود دارد تعداد عرضه این محصولات فراتر از نیاز و تقاضا رفته است و این باعث این شده تا برای خرید این محصولات کمی دچار مشکل شویم اما اینجا با بررسی یکسری نکات خیال خودمان را برای خریدی درست راحت می‌کنیم. برای خرید زیورآلات رزین باید ابتدا به این نکته توجه داشته باشیم که با یک محصول واحد که پر از جذابیت و احساس زویایی است رو به رو هستیم پس بسیار مهم است که خوب به آن محصول نگاه کنیم و همراه تصویر آن رؤیاپردازی کنیم و در احساس اعماق این هنر قرار بگیریم ین باعث می‌شود تا بتوانیم بهتر این نوع از زیورآلات را حس کنیم و به درک وجود آن برسیم و این مورد باعث می‌شود که محصولی را انتخاب کنیم که تأثیر مثبتی بر روی روح و روان ما می‌گذارد.

زینتی‌های رزینی پس از اینکه از نظر از لحاظ ظاهری مورد بررسی و مورد پسند قرار گرفتند باید آن‌ها را از لحاظ فنی مورد بررسی قرار دهیم. این محصولات از لحاظ فنی زمانی که لمسشان می‌کنیم حالتی مثل پلاستیک فشرده دارند و نباید با فشار در دست نرم شوند اگر اینگونه باشد معلوم می‌شود از رزین سطح پایینی در ساخت استفاده شده است و حتی آن رزین اپوکسی نیست. مسئله بعدی این است که محصول نباید در سطح خود از حباب‌های بسیار زیاد تشکیل شده باشد چراکه این مورد هم ارزش محصول را پایین می‌آورد. همینطور برای انتخاب زیورآلات رزینی باید به خاطر داشته باشیم که این محصولات زینتی باید به خاطر داشته باشیم زیورآلات رزین گاهی با اجزائی مثل چوب همراه می‌شوند که این اجزاء ارزش آن محصول را از دیگر محصولات رزین که شکلی ساده دارند جدا می‌کند و برای انتخاب خاص‌تر هستند.

چرا باید زیورآلات رزینی را انتخاب کرد؟

این سؤال به خودی خود نیازی به پاسخگویی ندارد و مطمئن هستم شما هم اگر محصولات خاص رزینی را از نزدیک ببینید به همین نتیجه خواهید رسید چراکه این محصولات به شدتی خاص هستند که گفتن ندارد. این محصول گاهی شبیه یک اقیانوس به چشم می‌آید، گاهی شبیه طبیعتی بکر، گاهی شبیه کهکشان‌ها و کرات آسمانی و همه این‌ها معنای خاص را به زیورآلات رزین داده‌اند. مورد بعدی که استفاده و هدیه دادن زیورآلات رزینی را منطقی می‌کند متفاوت بودن آن با محصولات چوبی و فلزی است که این تفاوت بسیار خوش آیند و قابل لمس است.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید