بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
گردنبند سنگی نقاشی شده با دست ارسال فوری

گردنبند سنگی نقاشی شده با دست

 • 321,000 تومان
گردنبند انار یلدایی کرم ارسال فوری

گردنبند انار یلدایی کرم

  ناموجود
گردنبند انار یلدایی قرمز ارسال فوری

گردنبند انار یلدایی قرمز

  ناموجود
گردنبند تراریوم گل انار ارسال فوری

گردنبند تراریوم گل انار

  ناموجود
دستبند چرمی سپیده ارسال فوری

دستبند چرمی سپیده

  ناموجود
گردنبند تراریوم عشق بی نهایت ارسال فوری

گردنبند تراریوم عشق بی نهایت

  توقف تولید
ست گردنبند و گوشواره تراریوم اشک ارسال فوری

ست گردنبند و گوشواره تراریوم اشک

  توقف تولید
دستبند چرمی سمفونی قلب آتشین ارسال فوری

دستبند چرمی سمفونی قلب آتشین

  ناموجود
گردنبند تراریوم ستاره خوشبختی ارسال فوری

گردنبند تراریوم ستاره خوشبختی

  توقف تولید
دستبند چرمی تریشه ای الهه ارسال فوری

دستبند چرمی تریشه ای الهه

  ناموجود
گردنبند تراریوم حس زیبا ارسال فوری

گردنبند تراریوم حس زیبا

  ناموجود

زیورآلات دست ساز

زیورآلات دست ساز روح در بدن بی‌جان خو دارند. به این خاطر به این دسته از محصولات زیورآلات دارای روح می‌گوییم که برای ساخت این محصولات از تفکرات و احساسات هنر دست استفاده شده است. این موارد تفاوتی از زمین تا آسمان بین زیورآلات دست ساز و زیورآلات کارگاهی و کارخانه‌ای ایجاد می‌کند چراکه اگر بخواهیم به شکلی بسیار ساده مسئله باز کنیم باید کنیم این محصولات زینتی دست ساز به صورت تک تولید می‌شوند چراکه ذهن و دستان هنرمند مثل ماشین آلات شکل کامپیوتری ندارد و یک محصول را مثل اثر انگشت یکبار،خاص و بی تکرار تولید می‌کند. علاوه بر تمامی این موارد در ساخت این محصولات از دقت موشکافانه بسیاری استفاده می‌شود که باعث می‌شود هر قسمت از آن خاص به نظر برسد.

زیورآلات دست ساز چیست؟

زیورآلات دست ساز همانطور که از نامش پیداست محصولاتی تزئینی است که با دست‌های خالق یک اثر هنری ساخته می‌شود. زیورآلات دست ساز از مواد اولیه مختلفی می‌توانند شکل بگیرند که مهمترین آن‌ها چوب و فلز است. این محصولات از ارزش بسیار زیادی برخوردارند چراکه همزمان با کار دست انسان با ذهنیت هنرمند در ارتباط هستند یعنی اینکه هنرمند در ساخت این محصولات از تفکرات و خیال پردازی‌ها و ... استفاده می‌کند و استفاده درست از این موارد هست که باعث تک بودن و خاص بودن یک محصول می‌شود که از نزدیک و با لمس این محصولات می‌توانیم به خوبی به این موارد پی ببریم.

زیورآلات دست ساز جزو دست سازه‌های هنری محسوب می‌شوند و فلسفه خاصی پشت آن است یکی از این فلسفه‌ها وجود دقتی است که هنرمند از زمان طرح و قالب گیری تا آخرین لحظه که آن را ادیت می‌کند دارد برای هنری خاص زمان می‌گذارد و همین امر باعث شده تا این محصولات خاص به شمار بیایند چراکه ریز به ریز موارد موجود در این محصولات دارای ارزشی بی‌نظیر هستند و فکر شده به وجود آمده‌اند. در ساخت جواهرات دست ساز تکنیک‌های بسیار زیادی به کار می‌رود که همه این تکنیک‌ها هم زیبایی محصول را افزایش می‌دهد و هم ارزش مادی محصول را بالا می‌برد. در کل باید این نکته را همیشه در یا داشته باشیم که محصولات ساخت با دست از محصولات ماشینی سر تر هستند و خواهند بود.

برای خرید زیورآلات دست ساز به چه مواردی دقت کنیم؟

بعد از آنکه یک محصول را نشان کردیم و مورد پسند ما قرار گرفت باید به مواردی که در ساخت این محصولات دخیل بوده‌اند دقت کنیم تا به ریشه و اساس آن محصولات دست پیدا کنیم. در خرید محصولات زینت‌بخش باید توجه داشته باشیم جنس محصول چیست. جنس محصول می‌تواند از چوب،فلز،رزین،ساقه گیاه و ... باشد که در هرکدام بسیار زیر دسته وجود دارد که باید با توجه به آن‌ها محصول قیاس شود و مورد بررسی قرار بگیرد. پس از اینکه یک محصول را از لحاظ جنسی و مواد اولیه مورد بررسی قرار دادیم و آن را ارزش گذاری کردیم باید دقت کنیم چه آن جنس از لحاظ ضخامت و پایداری و استحکام در چه رده‌ای قرار می‌گیرد.

پس از زیر نظر گرفتن استحکام محصول باید حتماً توجه کنیم چه میزان تکنیک و مواردی روی پایه اصلی این محصول انجام شده است. این تکنیک‌ها در ساخت بسیار بسیار مهم هستند چراکه یکی از عوامل مؤثر در قیمت گذاری و ارزش نهادن به یک محصول این است که هنرمند چه تکنیک‌هایی را برای ساخت و زینت‌بخشیدن به محصول استفاده کرده است. این نکته خیلی مهم است چراکه حتی اندازه ایجاد این طرح‌ها از طریق یکسری از تکنیک‌ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هرچه کار دارای ریزه کاری‌های بیشتری باشد ارزشمندتر به حساب می‌آید.

چرا باید از زیورآلات دست ساز استفاده کرد؟

در خرید و تهیه زیورآلات دست ساز باید به یکسری از نکات توجه کرد چراکه این نکات می‌توانند منطق بیسار مهمی برای خرید زیورآلات دست ساز به ما بدهند. اولین چیزی که خرید این محصولات ساخته شده از طریق دست را مهم می‌سازد این است که این محصولات ارزششان روز به روز حفظ می‌شود و پیشرفت می‌کند چراکه هنر دستان هنرمند است و دارای روحی بی‌نظیر و سرشار از احساس است. دومین مورد این است که از هر محصول ساخت دست یک عدد بیشتر وجود ندارد چراکه دست و ذهن نمی‌توانند یک محصول را عیناً دوباره تکرار کنند و این منحصر به فرد بود و شخصی سازی شدن محصول را نشان می‌دهد. سومین مورد این است که روی ریزترین قسمت‌ها هم دقت شده است و خود این موضوع این محصولات را رنگی ارزشمند می‌بخشد چراکه دقت در ساخت و ریزه کاری‌های هنرمندانه ارزش یک محصول را بسیار زیاد افزایش می‌دهد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید