بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
رومیزی یک در یک طرح فردوس ارسال رایگان

رومیزی یک در یک طرح فردوس

  • 799,000 تومان

محصولات ترمه و منسوجات

محصولات ترمه و منسوجات نخ به نخ از زیبایی و عشق سخن می‌گویند. ترمه و منسوجات را می‌توانیم شاه صنایع دستی بنامیم چراکه بسیاری از نیازهای اولیه انسان را از لحاظ زیبایی و کاربرد تأمین می‌کنند و چه در زمینه پوشاک و چه در شکل دادن به فضای موجود در منزل و محل کار نقش مؤثری را به میان می‌آورند. زنده بودن طرح‌ها از طریق نخ‌های طبیعی رنگی و بی‌نظمی که کار دست در این نوع از محصولات ایجاد می‌کند را به هیچ وجه در کالاهایی که از طریق ماشین آلات تولید شده‌اند نمی‌توانیم شاهد باشیم و همین موضوع باعث شده تا محصولات ترمه و منسوجات به بالاترین درجه از خاص بودن برسند. منسوجات دارای فرهنگی است غنی و ارزشمند که در سراسر دنیا به شکل بومی با طرح‌هایی که بی‌نظیر از طریق دست‌های هنرمندان مختلف در حال خلق شدن بوده و هستند.

منسوجات چیست؟

معنی لغت منسوجات در یک تعریف خلاصه نمی‌شود. چراکه گستردگی و پیچیدگی این هنر بسیار زیاد است و دنیای بزرگی از محصولات مختلف را شامل می‌شود. اگر بخواهیم به یک درک کلی از لغت منسوجات برسیم باید این زمینه هنری را به دو دسته محصولات بافته شده و نبافته تقسیم کنیم. در محصولات بافته شده شاهد در هم تنیدگی تار و پود هستیم. اگر بخواهیم ساده‌تر توضیح دهیم باید بگوییم در این سبک در هم بافته شدن نخ‌های بلند با نخ‌های مقطعی را مشاهده می‌کنیم که این سبک از تولید اثر را در سوزن دوزی، قلاب بافی و ... شاهد هستیم؛ اما سبک نبافته که یکی از سبک‌های تولید محصول در میان محصولات ترمه و منسوجات است هیچ تار و پودی را شامل نمی‌شود یعنی در این زمینه شاهد الیافی که با هم درگیر شدند و در هم تنیدگی دارند نخواهیم بود.

عوامل مؤثر در خرید محصولات ترمه و منسوجات

برای تهیه و خرید محصولاتی مثل ترمه و منسوجات که هم در پوشش و هم در دیزاین همیشه در حال استفاده هستند و اکثر عوامل بیرونی می‌توانند روی آن‌ها اثر بگذارند حتماً لازم است تا اطلاعاتی کافی از نوع و جنس محصول داشته باشیم تا بعد از تهیه کردن آن بتوانیم برای مدت زمان زیادی از آن‌ها استفاده کنیم. برای انتخاب بهتر اولین موردی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است جنس نخ و پارچه‌ای است که هنرمند برای تولید محصولات ترمه و منسوجات از آن استفاده کرده است. بدون شک تفاوت‌های زیادی بین منابع حیوانی مثل پشم و ابریشم با مواد غیرطبیعی مثل نایلون هست یا نکات ریز دارای تفاوتی بین مواد طبیعی مثل پنبه و کتان با مواد معدنی مثل آزبست شاهد خواهیم بود که تمامی این عوامل بر عمر، استایل و قیمت محصول تأثیر خواهد گذاشت.

در زمان‌های قدیم که پارچه‌ها مواد طبیعی و حیوانی ساخته می‌شدند کار برای انتخاب راحت بود اما امروز می‌بینیم با اضافه شدن مواد صنعتی و شیمیایی برای انتخاب محصولی با دوام و با کیفیت با مشکل رو به رو هستیم.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید