بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
پک میوه خشک شکلاتی ارسال فوری

پک میوه خشک شکلاتی

 • 35,000 تومان
شکلات دستساز طرح میوه خشک ارسال فوری

شکلات دستساز طرح میوه خشک

 • 65,000 تومان
پک آجیل شهدخت ارسال فوری

پک آجیل شهدخت

 • 295,000 تومان
پکیج شاد باش همراه تقویم 1401 ارسال فوری

پکیج شاد باش همراه تقویم 1401

 • 440,000 تومان
پک نسیم ارسال فوری

پک نسیم

 • 398,000 تومان
باکس روزهای درخشان ارسال فوری

باکس روزهای درخشان

 • 335,000 تومان
باکس پریدخت ارسال فوری

باکس پریدخت

 • 295,000 تومان
پک شورانگیز ارسال فوری

پک شورانگیز

 • 222,500 تومان
پک تنقلات ماه مهربانی ارسال فوری ارسال رایگان

پک تنقلات ماه مهربانی

 • 649,000 تومان
پک دمنوش 8 خانه آرامش ارسال فوری

پک دمنوش 8 خانه آرامش

 • 238,000 تومان
پک تنقلات و آجیل عصرانه ارسال فوری ارسال رایگان

پک تنقلات و آجیل عصرانه

 • 695,000 تومان
پک آجیل مجلسی ارسال فوری ارسال رایگان

پک آجیل مجلسی

 • 475,000 تومان
پک آجیل ماهگون ارسال فوری

پک آجیل ماهگون

 • 296,000 تومان
پک تنقلات و آجیل شاهانه ارسال فوری ارسال رایگان

پک تنقلات و آجیل شاهانه

 • 778,500 تومان
پک پذیرایی چای داغ ارسال فوری

پک پذیرایی چای داغ

 • 256,500 تومان
ست زنانه ورق طلا طرح یلدا ارسال فوری

ست زنانه ورق طلا طرح یلدا

 • 285,000 تومان
دستبند چرم با ورق طلا طرح یلدا ارسال فوری ارسال رایگان

دستبند چرم با ورق طلا طرح یلدا

 • 450,000 تومان
گیره مو چوبی انار یلدا ارسال فوری

گیره مو چوبی انار یلدا

 • 105,000 تومان
شمع طرح هندوانه وارمردار ارسال فوری

شمع طرح هندوانه وارمردار

 • 25,000 تومان
 شیشه میوه خشک ارسال فوری

شیشه میوه خشک

 • 145,000 تومان
شیشه آجیل دورهمی ارسال فوری

شیشه آجیل دورهمی

 • 180,000 تومان

هدیه شب یلدا

هدیه شب یلدا از دل شبی بلند و با شکوه به میان می‌آید و از سخن عشق را به میان می‌آورد. این هدیه‌ها نمادی از دل سرخی ترش و شیرینی زندگی به میان آمده‌اند تا مثل هندوانه قند باشند و مثل انار جان بخش به رگ‌های قلب زندگانی. هرساله طولانی‌ترین شب سال که می‌رسد زیباتر می‌شود اگر این شب بلند پر از نور را با هدیه‌های خاص مزین کنیم و دل دیگران را با آن‌ها شاد کنیم و برایشان مثل این شب بلند عمری بلند و پر عزت را آرزو کنیم. یلدا دختری است زیبا که با شکوه زمستان می‌آید و دل اسمان تاریک شب را با خود همراه می‌کند. خرید هدیه شب یلدا از ویژه‌ترین هدایای مناسبتی مانند کادو ولنتاین است که می‌توانیم از آن‌ها به جرات نام ببریم.

هدیه شب یلدا چیست؟

برای اینکه بتوانیم به معنا و ریشه هدیه شب یلدا دست پیدا کنیم بهتر است که خود این مناسبت یعنی شب یلدا را بهتر بشناسیم و مورد مطالعه قرار دهیم تا از رازهای هدیه‌این شب بزرگ نیز با خبر شویم. یلدا انقلاب زمستان است و بعد از انقلاب فصل گرما بعد از شش ماه به میان می‌آید تا بیانگر شب‌های بلند سال باشد و از زمستان سرد سخن بگوید. یلدا با خود صفا، وحدت و محبت را به میان می‌آورد و یادآوری می‌کند کنار هم بودن می‌تواند هر شب سرد و طولانی را به بهاری سبز و مملو از سرزندگی تبدیل کند.

در شب یلدا عزیزان و اقوام کنار یکدیگر جمع می‌شوند و فرصتی پیش می‌آید تا با حافظ خوانی و ایجاد فضایی عرفانی تمامی اشخاص به اهمیت کنار هم بودن پی ببرند. به غیر از فال حافظ گرفتن که یکی از اعمالی است که در این شب انجام می‌دهند یلدا نشانه‌های منحصر به فرد دیگری نیز دارد مثل وجود یکسری خوراکی‌ها وسط سفره شب یلدا (انار و هندوانه و آجیل) که به ما سفره رنگارنگ معنا می‌دهد. هدیه شب یلدا نیز نشانه‌ای از همین نمادهای نامبرده شده در دل خود دارد که این هدیه‌ها را ویژگی‌های خاصی بخشیده است که می‌توانند به عنوان یک یادگاری خاص در ذهن اعضای خانواده بماند.

هدیه شب یلدا چه ویژگی‌هایی دارد؟

در کل جشن‌های باستانی ایرانی دارای نشانه‌ها و نمادها و ساختارهایی هستند که همان مجموعه نشانه‌ها در تزئینات هدیه شب یلدا نیز به کار می‌رود و آن هدیه را لباسی خاص می‌پوشاند. معمولاً هدیه‌های یلدایی نشانی از عشق و وحدت دارند و با اشکال زمستانی مثل دانه برف تزئین می‌شوند. به غیر از آن نماد هندوانه قاچ شده و دانه‌های انار نیز در هنر دست هنرمندان دیده می‌شود که در هدیه شب یلدا از آن‌ها استفاده می‌کنند تا با دیدن آن به این یاد یلدا و وجودش بزرگش بیفتیم. هدیه شب چله (یلدا) باید به شکلی ساخته شده باشد که به ما وجود گرم را در دل سرما یادآوری کند برای همین است که از رنگی مثل رنگ قرمز برای تزئین این هدیه‌ها استفاده می‌شود.

چرا باید هدیه شب یلدا را تهیه کنیم؟ 

خیلی خوب است که قبل از تهیه هر نوع هدیه‌ای بدانیم که چرا باید آن را تهیه کنیم و این کار چه چیزی را همراه خودش می‌آورد. برای رسیدن به این موضوع ابتدا بهتر است بگوییم امر هدیه دادن آن هم در شب شروع آغاز سرما باعث می‌شود تا یاد و خاطره ما در دل عزیزانمان زنده بماند و خوشحالی آن‌ها انرژی مضاعفی را به ما اضافه کند. هدیه شب یلدا به این خاطر اهمیت دارد که مستقیم می‌تواند با روح ارتباط برقرار کند و به خوبی راه دلبری را پیش بگیرد. این هدیه در تمام زمستان رو به روی چشم ما و مخاطب است و در سردی‌ها و شب‌های تاریک یادآور وجود ما در کنار یکدیگر است.

مراسم شب یلدا برای تازه عروس و دامادها چگونه است؟

معمولاً بعد از ازدواج رسم هست که اولین مناسب‌های آن سال به شکل ویژه‌ای برگزار شود چراکه خاطره بسیار خوبی را از خود به جا می‌گذارد. این رسم یکسری آیینی را با خود به همراه دارد مثلاً در بعضی از شهرهای ایران این رسم جاری است که در اولین شب چله یا همان شب یلدا خانواده داماد با سینی‌هایی پر از انار و هندوانه و هدیه‌های یلدایی به پیشواز خانواده عروس می‌روند و یلدا را در کنار هم جشن می‌گیرند؛ اما معمولاً در برگزاری اولین شب یلدا خانواده عروس سفره را در خانه می‌چینند و مادر عروس به عروس کمک می‌کند تا با سلیقه خود اولین و زیباترین سفره یلدایی خود را بچیند. هدایایی که برای این مهمانی برده می‌شود از هم هدایای یلدایی سفارشی هستند و هم خوراکی‌هایی مثل انار و هندوانه و آجیل که در کنارشان قند و شمع و دیوان حافظ نیز به کار می‌رود تا برکت سفره افزایش پیدا کند.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید