بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

پک کوکی یلدا 1400

 • 59,500 تومان
پک شیشه ای آجیل یلدا ارسال فوری

پک شیشه ای آجیل یلدا

 • 210,000 تومان
پک یلدایی ویژه ارسال فوری ارسال رایگان

پک یلدایی ویژه

 • 490,000 تومان
پک دمنوش حس خوب ارسال فوری

پک دمنوش حس خوب

 • 249,500 تومان
پک دمنوش 8 خانه آرامش ارسال فوری

پک دمنوش 8 خانه آرامش

 • 279,000 تومان
پک یلدایی سیندخت ارسال فوری

پک یلدایی سیندخت

 • 195,000 تومان
پک میوه خشک شکلاتی ارسال فوری

پک میوه خشک شکلاتی

 • 35,000 تومان

گیفت کوچک یلدا

 • 15,000 تومان

یاد بود یلدا

 • 14,000 تومان
پک تنقلات و آجیل عصرانه ارسال فوری ارسال رایگان

پک تنقلات و آجیل عصرانه

 • 380,000 تومان
پک آجیل مجلسی ارسال فوری ارسال رایگان

پک آجیل مجلسی

 • 417,500 تومان
پک آجیل ماهگون ارسال فوری ارسال رایگان

پک آجیل ماهگون

 • 340,000 تومان
پک تنقلات پرنیان ارسال فوری

پک تنقلات پرنیان

 • 298,000 تومان
کادو یلدایی شاعرانه ارسال فوری

کادو یلدایی شاعرانه

 • 265,500 تومان
گوشواره ورق طلا طرح یلدا ارسال رایگان

گوشواره ورق طلا طرح یلدا

 • 335,000 تومان
دستبند چرم با ورق طلا طرح یلدا ارسال فوری ارسال رایگان

دستبند چرم با ورق طلا طرح یلدا

 • 365,000 تومان
دستبند سنگ جید با ورق طلا طرح یلدا ارسال فوری ارسال رایگان

دستبند سنگ جید با ورق طلا طرح یلدا

 • 335,000 تومان

هدیه شب یلدا

هدیه شب یلدا از دل شبی بلند و با شکوه به میان می‌آید و از سخن عشق را به میان می‌آورد. این هدیه‌ها نمادی از دل سرخی ترش و شیرینی زندگی به میان آمده‌اند تا مثل هندوانه قند باشند و مثل انار جان بخش به رگ‌های قلب زندگانی. هرساله طولانی‌ترین شب سال که می‌رسد زیباتر می‌شود اگر این شب بلند پر از نور را با هدیه‌های خاص مزین کنیم و دل دیگران را با آن‌ها شاد کنیم و برایشان مثل این شب بلند عمری بلند و پر عزت را آرزو کنیم. یلدا دختری است زیبا که با شکوه زمستان می‌آید و دل اسمان تاریک شب را با خود همراه می‌کند. خرید هدیه شب یلدا از ویژه‌ترین هدایای مناسبتی است که می‌توانیم از آن‌ها به جرات نام ببریم.

هدیه شب یلدا چیست؟

برای اینکه بتوانیم به معنا و ریشه هدیه شب یلدا دست پیدا کنیم بهتر است که خود این مناسبت یعنی شب یلدا را بهتر بشناسیم و مورد مطالعه قرار دهیم تا از رازهای هدیه‌این شب بزرگ نیز با خبر شویم. یلدا انقلاب زمستان است و بعد از انقلاب فصل گرما بعد از شش ماه به میان می‌آید تا بیانگر شب‌های بلند سال باشد و از زمستان سرد سخن بگوید. یلدا با خود صفا، وحدت و محبت را به میان می‌آورد و یادآوری می‌کند کنار هم بودن می‌تواند هر شب سرد و طولانی را به بهاری سبز و مملو از سرزندگی تبدیل کند.

در شب یلدا عزیزان و اقوام کنار یکدیگر جمع می‌شوند و فرصتی پیش می‌آید تا با حافظ خوانی و ایجاد فضایی عرفانی تمامی اشخاص به اهمیت کنار هم بودن پی ببرند. به غیر از فال حافظ گرفتن که یکی از اعمالی است که در این شب انجام می‌دهند یلدا نشانه‌های منحصر به فرد دیگری نیز دارد مثل وجود یکسری خوراکی‌ها وسط سفره شب یلدا (انار و هندوانه و آجیل) که به ما سفره رنگارنگ معنا می‌دهد. هدیه شب یلدا نیز نشانه‌ای از همین نمادهای نامبرده شده در دل خود دارد که این هدیه‌ها را ویژگی‌های خاصی بخشیده است که می‌توانند به عنوان یک یادگاری خاص در ذهن اعضای خانواده بماند.

هدیه شب یلدا چه ویژگی‌هایی دارد؟

در کل جشن‌های باستانی ایرانی دارای نشانه‌ها و نمادها و ساختارهایی هستند که همان مجموعه نشانه‌ها در تزئینات هدیه شب یلدا نیز به کار می‌رود و آن هدیه را لباسی خاص می‌پوشاند. معمولاً هدیه‌های یلدایی نشانی از عشق و وحدت دارند و با اشکال زمستانی مثل دانه برف تزئین می‌شوند. به غیر از آن نماد هندوانه قاچ شده و دانه‌های انار نیز در هنر دست هنرمندان دیده می‌شود که در هدیه شب یلدا از آن‌ها استفاده می‌کنند تا با دیدن آن به این یاد یلدا و وجودش بزرگش بیفتیم. هدیه شب چله (یلدا) باید به شکلی ساخته شده باشد که به ما وجود گرم را در دل سرما یادآوری کند برای همین است که از رنگی مثل رنگ قرمز برای تزئین این هدیه‌ها استفاده می‌شود.

چرا باید هدیه شب یلدا را تهیه کنیم؟ 

خیلی خوب است که قبل از تهیه هر نوع هدیه‌ای بدانیم که چرا باید آن را تهیه کنیم و این کار چه چیزی را همراه خودش می‌آورد. برای رسیدن به این موضوع ابتدا بهتر است بگوییم امر هدیه دادن آن هم در شب شروع آغاز سرما باعث می‌شود تا یاد و خاطره ما در دل عزیزانمان زنده بماند و خوشحالی آن‌ها انرژی مضاعفی را به ما اضافه کند. هدیه شب یلدا به این خاطر اهمیت دارد که مستقیم می‌تواند با روح ارتباط برقرار کند و به خوبی راه دلبری را پیش بگیرد. این هدیه در تمام زمستان رو به روی چشم ما و مخاطب است و در سردی‌ها و شب‌های تاریک یادآور وجود ما در کنار یکدیگر است.

مراسم شب یلدا برای تازه عروس و دامادها چگونه است؟

معمولاً بعد از ازدواج رسم هست که اولین مناسب‌های آن سال به شکل ویژه‌ای برگزار شود چراکه خاطره بسیار خوبی را از خود به جا می‌گذارد. این رسم یکسری آیینی را با خود به همراه دارد مثلاً در بعضی از شهرهای ایران این رسم جاری است که در اولین شب چله یا همان شب یلدا خانواده داماد با سینی‌هایی پر از انار و هندوانه و هدیه‌های یلدایی به پیشواز خانواده عروس می‌روند و یلدا را در کنار هم جشن می‌گیرند؛ اما معمولاً در برگزاری اولین شب یلدا خانواده عروس سفره را در خانه می‌چینند و مادر عروس به عروس کمک می‌کند تا با سلیقه خود اولین و زیباترین سفره یلدایی خود را بچیند. هدایایی که برای این مهمانی برده می‌شود از هم هدایای یلدایی سفارشی هستند و هم خوراکی‌هایی مثل انار و هندوانه و آجیل که در کنارشان قند و شمع و دیوان حافظ نیز به کار می‌رود تا برکت سفره افزایش پیدا کند.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید