بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

تقویم

تقویم همراه‌ترین همراه دنیاست. به خاطر این اینقدر بر روی کلمه همراه برای تقویم تأکید داریم که بدون این اکسسوری هیچ کاری به درستی پیش نخواهد رفت. این همراه مهربان و خوب گاهی می‌تواند به شکل یک تقویم رومیزی روی میز محل کار ظاهر شود، گاهی می‌تواند به شکل یک تقویم تو جیبی همراه ما باشد و گاهی هم به شکل یک سررسید که در کنار تاریخ‌ها کارهایمان را یادداشت کنیم و دور روزها را با عشق خط بکشیم و برای روزهای بهتر آینده در انتظار بمانیم. همیشه تقویم‌ها ثابت کرده‌اند که چقدر روزها می‌توانند ارزشمند باشند و به ما ثانیه به ثانیه و لحظه‌ها را یادآوری کنند و از کارها و اهدافی که پیش رو داریم برایمان سخن بگویند.

تقویم چیست؟

بعضی‌ها بر این باورند که زندگی انسان چهار بعد دارد که سه بعد آن تمام چیزهای دیداری این جهان مادی هست و بعد چهارم همان زمان است زمانی ارزشمند که باعث می‌شود ما خودمان را با آن وقف دهیم و برای هر لحظه‌ای که پیش رو داریم برنامه ریزی کنیم. تقویم چهارچوب و جدولی است که به ما خاطر نشان می‌کند چه روزی چه تاریخی دارد و در آن روز چه اتفاقات مهمی اعم از شادی و عزا و اتفاقات ملی و بزرگداشت اتفاق افتاده است. تقویم به علاوه آنکه نگاهی بر زمان دارد یک نوع خبرنامه هم هست که روزهای مهم سال را گوش زد می‌کند؛ و شاید به خاطر همین است که لقب بهترین همراه را به او می‌دهیم. تفاوتی نمی‌کند تقویم 1400 باشد یا تقویم 1401 یا ... در کل این تقویم‌ها هستند که در هر سالی که گذشته و پیش رو هست یادآور بسیاری از نکات زمان‌بندی شده در زندگی ما هستند.

برای خرید تقویم باید چه نکاتی را در نظر بگیرم؟

چیزی که از لحاظ تنظیم ماه و سال و لحظه در تقویم‌ها شکل گرفته همه یکسان است و همه یک بازه زمان مشخص و استاندارد و تحقیق شده را نشان می‌دهند چه آن تقویم آنلاین باشد و چه تقویم رومیزی باشد و چه تقویم همراه، همه آن‌ها محتوای اصلی‌شان یکی است اما اگر دقت کرده باشید از لحاظ ظاهری و کیفیت چاپ و طراحی زمانی که به یک لوازم التحریری هم که می‌رویم شاهد انواع تقویم‌های گوناگون از نظر شکل و رنگ و جنس صفحات و نوع طراحی و حتی گاهی عکس‌های به کار رفته در آن‌ها هستیم که این خود تفاوت بین تقویم‌ها ایجاد کرده است؛ اما از این‌ها گذشته در انتخاب تقویم باید دقت کنیم که تقویمی که می‌خواهیم خریداری کنیم برای چه می‌خواهیم از آن استفاده کنیم. صد در صد تقویمی که می‌خواهیم حمل کنیم تفاوتی با تقویم رومیزی دارد و بهتر است تقویم را با کاری که از آن می‌خواهیم انتخاب کنیم.

دومین مورد این است که خرید تقویم مثل دفتر و خودکار چند بار در طول سال اتفاق نمی‌افتد پس بهتر است تقویمی که می‌خواهیم اول سال خریداری کنیم با دقت انتخاب شود چراکه طرح موجود در آن تقویم، جنسی که صفحات آن تقویم دارد و نوع چاپی که برای تولید آن تقویم انجام شده است قرار است یکسال در یک مجموعه همراه ما باشند و با ما روزهای تلخ و شیرین و مثبت و منفی را بگذرانند پس بهتر است برای خرید یک تقویم به این نکات توجه کنیم تا همراه یکساله ما همیشه خوش بدرخشد و حالت روانی مثبتی در ذهن ما با هر روزی که می‌گذرد ایجاد کند.

تقویم سر رسید با تقویم معمولی چه تفاوتی دارد؟

تقویم معمولی شامل خلاصه‌ترین موضوعات و گردش شبانه روز تاریخ‌هایی است که باید متوجه آن باشیم و فضای زیادی ندارد که بتوانیم در آن یادداشت کنیم و نکته‌های کاریمان را با ریزترین ساعات و تاریخ بیان کنیم اما تقویم سر رسید یک نوع همراه شبیه یک دفتر بزرگ است که علاوه بر اینکه به ما تاریخ را بیان می‌کند و زمان‌های مختلف و اتفاقات را نشان می‌دهد دارای چند خطی جای خالی است که بتوانیم در آنجا کارها و برنامه‌هایی که داریم را اولویت‌بندی کنیم و با یادداشت درست و زمان‌بندی برای آن محیطی در صفحه ایجاد کنیم برای برنامه ریزی بهتر و فوکوس بر روی کارهایی که داریم

علاوه بر این‌ها تقویم‌هایی مثل تقویم‌های رومیزی و یا تقویم‌های قابل حمل به خاطر حجم کمی که دارند در یک نگاه زمان و تاریخ را به ما نشان می‌دهند و روزهای هم نام زیر هم جدول‌بندی شده‌اند تا سریع آن‌ها را پیدا کنیم در حالی که سر رسید به خاطر اینکه جزئی به همه چیز می‌پردازد هر روز در یک صفحه جداگانه قرار گرفته است و برای روز مورد نظر باید صفحات را ورق بزنیم تا به روز مورد نظرمان برسیم البته که ناگفته نماند در سر رسیدها هم شاهد تقویم سال در یک نگاه و خلاصه بندی شده در صفحه اول و آخر آن هستیم.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید