بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

محصولات مس و پرداز

محصولات مس و پرداز رؤیایی هستند از دل نقش‌هایی که کلی حرف برای گفتن دارند. مس و پرداز یک هنر ناب و خالص در زمینه صنایع دستی است که از طریق تلفیق نقاشی با ظروف مسی ساخته می‌شوند. مس و پرداز را می‌توانیم یکی از شاخه‌های مینا بنامیم اما تفاوت‌هایی هم بین مس و پرداز با مینا وجود دارد که قابل لمس و درک هستند. مس و پرداز هم در نقاشی و هم در طراحی ظروف مسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و هنرمند به دو فعالیت مجزا اما مرتبط باهم همزمان می‌پردازد یعنی هم طراحی و ساخت ظروف مسی وهم طراحی و رنگ آمیزی بر روی ظروف که علاوه بر تزئین محصول با این کار صاحب اثر معنای مؤثری هم به محصول می‌بخشد. در مس و پرداز هر یک از کارها به شکل حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌شود و هیچ موردی بر مورد دیگر ارجحیت ندارد.

تفاوت مس و پرداز با مینا کاری در چیست؟

اکثراً این طور به نظر میاید که مراحل ساخت مس و پرداز با مینا کاری یکسان است و تصورها به این سمت می‌رود که حتماً مس و پرداز قسمتی از هنر مینا کاری است اما تفاوت‌هایی این بین وجود دارد که محصولات مس و پرداز را از دیگر محصولات نقاشی روی مس مثل مینا جدا می‌کند. تفاوت اولیه‌ای که بین هنر مس و پرداز با مینا وجود دارد در ساخت پدید می‌آید به این شکل که در مینا ابتدا سطح ظرف را لعاب می‌دهند و پیش زمینه ایجاد می‌کنند و سپس نقاشی می‌کنند و فقط نقاشی در این ظرف‌ها به چشم می‌خورد اما در محصولات مس و پرداز طرح‌ها بدون لعاب اولیه و مستقیم روی ظروف مسی قرار می‌گیرند.

در مس و پرداز ما شاهد تنالیته‌های رنگی متفاوتی با مینا کاری هستیم و این امر به خوبی نمایان است. چراکه در مینا از رنگ‌هایی که بیشتر تم آبی آسمانی و فیروزه‌ای دارند استفاده می‌شود اما در مس و پرداز می‌بینیم که این‌گونه نیست و شاهد رنگ بندی‌های مختلفی هستیم که هنرمند به محصول می‌دهد. علاوه بر رنگ بندی طرح‌هایی که هنرمند بر روی سطوح محصولات مس و پرداز از آن‌ها استفاده می‌کند با مینا بسیار متفاوت هستند. در مینا اکثراً شاهد طرح‌های اسلیمی و خطوط شلوغ کنار هم و دارای حاشیه هستیم که در مس و پرداز به شکلی دیگر آن را می‌بینیم به صورت خلوت‌تر و بدون وجود حاشیه که خود این امر تفاوت بسیاری را بین مس و پرداز با مینا را نمایش می‌دهد.

چرا باید از محصولات مس و پرداز استفاده کنیم؟

یکی از عواملی که به دکوراسیون منزل معنا می‌بخشد وجود ظروفی است که روی آن‌ها نقاشی ایجاد شده است زمینه گرمی دارند این نقش‌ها و گرمایی که سطح خاص آن‌ها ایجاد می‌کند همیشه باعث می‌شوند تا فضا محیط از یکنواختی خارج شود و دکور مورد نظر روح و جانی تازه به خود بگیرد. دلیل دوم دیگری که ما را قانع می‌کند تا از محصولات مس و پرداز خریداری کنیم این است که محصولات هنری دست ساز مخصوصاً محصولاتی که پایه آن‌ها یکی از فلزات گران‌بهاست با مرور زمان ارزش خود را حفظ می‌کنند و همیشه از لحاظ ارزشی در حال رشد کردن خواهند بود.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید