بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گیفت آس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :
صفحه منچ و دوز مدل لودو ارسال فوری

صفحه منچ و دوز مدل لودو

    به زودی
صفحه منچ و مارپله چوبی ارسال فوری

صفحه منچ و مارپله چوبی

    به زودی
 بازی بردگیم لیوینگ استون ارسال رایگان

بازی بردگیم لیوینگ استون

    به زودی
بازی منچ اسبی ارسال رایگان

بازی منچ اسبی

    به زودی

بازی فکری

بازی فکری رودی است جاری در ذهن و روح ما که همیشه در حال چرخیدن در سر و افکار ماست و ما را حسی خوشایند همراه با آگاهی می‌بخشد که این ویژگی‌های بی‌نظیر فقط از دست این محصولات برمی‌آید. این دسته از بازی علاوه بر اینکه اوقات فراغت را پر می‌کنند باعث می‌شوند که ذهن از لحاظ آگاهی و درک مطلب آماده شود و کارایی بهتری داشته باشد. چیزهایی که آدمیزاد را به فکر و تصور باز می‌دارند از همه جوانب ذهن را قوی می‌کنند و باعث می‌شوند اطلاعات منفی کمتری داخل ذهن شوند و همیشه ذهن آماده اتفاقات مثبت باشد و به راحتی به حل مسائل بپردازد. بازی فکری را باید جدی گرفت چراکه عامل اصلی رشد و نرمش ذهن و تفکرات تک‌تک ما در سنین مختلف کودک و بزرگسال است.

بازی فکری چیست؟

بازی فکری هم یکی از زیر شاخه‌های تمام بازی‌هایی است که اختیاری توسط ما انتخاب می‌شوند و دارای قوانین و اهدافی هستند اما بزرگترین تفاوتی که بازی فکری با دیگر بازی‌ها دارد این است که هدف اصلی این نوع از بازی‌ها آموزش است و این آموزش نه تنها برای رشد بلکه برای نرمش ذهن و تقویت حافظه نیز مناسب است. این دسته از گیم‌ها با توجه به سنین مختلف متفاوت هستند و برای هر بازه‌ای همان سن را به چالش می‌کشند و این چالش باعث می‌شود تا آدم‌ها در سنی که قرار دارند و نوع تفکراتی که دارند به فکر وادار بشنود و هم بیاموزند هم شعور و درک خود را بالا ببرند و هم با صبر و به چالش کشید خود بنیادی‌ترین موارد ذهنی را تقویت کنند.

بازی فکری دارای چهارچوبی است قوی که برای طراحی آن گروهی از روانشناسان و کسانی که رفتار انسانی را مورد تحقیق قرار می‌دهند کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا بتوانند انواع کنش‌ها و واکنش‌های ذهنی انسان را چه در سؤالی که ذهن طراحی می‌کند و چه در جوابی که می‌دهد مورد بررسی قرار بدهند و آن را در مسیر رشد و پیشرفت سوق دهند. ناگفته نماند که بازی‌هایی که با فکر سر و کار دارند هم آموزش را در دستان خود دارند و هم پرورش را و همزمان شما را به خوبی برای خود می‌کنند و باعث خوشحالی و طرب می‌شوند و هم به بهترین شکل می‌آموزند و نقش یک معلم دلسوز را بازی می‌کنند.

چرا باید از بازی‌های فکری استفاده کنیم؟

اکثر ما متأسفانه تنها برای خوراک و پوشش و مصارف بهداشتی هزینه می‌کنیم و فقط وجود این مسائل را ارزش و نیاز می‌بینیم در حالی که چیز مهمتر دیگری به اسم ذهن وجود دارد که نیاز به مراقبت و رشد دارد این مراقبت و رشد با یکسری تمرین‌ها و چالش‌ها به وجود می‌آید که بازی فکری می‌تواند به خوبی این کار را برای ما انجام دهد. انتخاب بازی فکری درست‌ترین و جذاب‌ترین کار ممکن است چراکه استفاده از این محصولات با یک تیر چند هدف را نشانه قرار می‌دهد.

مشاهده بیشتر

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید